Aktualności
Kultura

Najpiękniejsze stylizacje w historii Festiwalu Filmowego w Cannes


Festiwal Filmowy w Cannes to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie kina. Po raz pierwszy odbył się w 1946 roku na francuskim Lazurowym Wybrzeżu. Najważniejszą nagrodą podczas całej uroczystości jest Złota Palma, która przyznawana jest najlepszemu filmowi. Jedynymi polskimi produkcjami, które zdobyły tą nagrodę są „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy, a także „Pianista” Romana Polańskiego. 

zdj 1.png

źródło: www.onet.pl

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 6-17 lipca i o Złotą Palmę w konkursie głównym zawalczą aż 24 filmy:

 -"Annette" Leos Carax (film otwarcia) 

-"Tre Piani" Nanni Moretti 

-"Tout S’est Bien Passé" François Ozon

 -"Un Héros (A Hero)" Asghar Farhadi 

-"Titane" Julia Ducournau 

-"Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wes Anderson 

-"Red Rocket" Sean Baker 

-"Petrov’s Flu" Kiriłł Sieriebriennikow 

-"Par Un Demi Clair Matin" Bruno Dumont 

-"Nitram" Justin Kurzel 

-"Memoria" Apichatpong Weerasethakul 

-"Lingui" Mahamat-Saleh Haroun 

-"Les Olympiades (Paris 13th District)" Jacques Audiard 

-"Les Intranquilles " Joachim Lafosse 

-"La Fracture" Catherine Corsini 

-"Casablanca Beats" Nabil Ayouch 

-"Julie (En 12 Chapitres)" Joachim Trier 

-"Hytti Nro 6" Juho Kuosmanen 

-"Ha’berech" Nadav Lapid 

-"Drive My Car" Ryusuke Hamaguchi 

-"Bergman Island" Mia Hansen-Love 

-"Benedetta" Paul Verhoeven 

-"A Feleségem Története" Ildikó Enyedi 

-"Flag Day" Sean Penn

W skład jury tegorocznego festiwalu filmowego wchodzą następujące osoby związane ze światem kina: amerykańska aktorka i reżyserka Maggie Gyllenhaal, francuska aktorka Melanie Laurent, francusko-senegalska aktorka i reżyserka Mati Diop, austriacka reżyserka Jessica Hausner, francuska piosenkarka Mylene Farmer, francuski aktor Tahar Rahim, brazylijski reżyser Kleber Mendoca Filho oraz południowokoreański aktor Song Kang-ho. 

Poruszając temat tak znaczącego wydarzenia nie sposób nie wspomnieć o czerwono-dywanowych kreacjach, które od zawsze budziły ogromne emocje. Poniżej przestawiamy listę najpiękniejszych kreacji gwiazd w historii całego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Księżna Diana, 1987 rok

zdj 1 - Kopia.png

źródło: east news

Księżna Diana w pastelowej kreacji projektu Catherine Walker prezentowała się po prostu fenomenalnie. Zwiewna tkanina idealnie podkreślała sylwetkę, a zmysłowy szal nadawał wytwornego charakteru całości.

Sharon Stone, 1995 rok

zdj 3.png

źródło: www.kobieta.wp.pl

W 1995 roku Sharon Stone wiedziała jak zwrócić na siebie uwagę fotoreporterów. Odważnie rozpięła c spódnicę pokazując ultrakrótkie body i nieziemsko zgrabne nogi. Ekstrawagancka suknia Valentino do dziś budzi zachwyt.

Naomi Watts, 2015 rok

zdj 5.jpg

źródło: east news

Armani Prive słynie z wysmakowanych I niebywale eleganckich projektów. Gołębio-szara kreacja z piór prezentowała się doskonale na eterycznej Naomi Watts. Ponadczasowość w najpiękniejszym tego słowa znaczeniu.

Kate Moss, 2016 rok

zdj 4.png

źródło: www.pinterest.com

Modelka w asymetrycznej sukni Halstona nie miała sobie równych na czerwonym dywanie. Wyglądała bardzo stylowo i widać, że dobrze czuła się w tej stylizacji. Czerwone suknie wydają się nie być niczym odkrywczym, lecz w połączeniu z ekstrawagancką formą potrafią wywołać efekt wow!

Kendall Jenner, 2017 rok

zdj 6.jpg

źródło: www.viva.pl

W 2017 roku Kendall Jenner postanowiła przemycić na czerwony dywan odrobinę trendów. Zdecydowała się na asymetryczną mini z bufiastym rękawem i niezwykle długim trenem od Giambattisty Valli. Kropką nad i były figlarne skarpetki, które przełamywały całość i dodawały odrobiny pikanterii.