Aktualności

Najpierw życzenia, a później oskarżenia. Radni oburzeni wpisem burmistrza Wrębiaka


W czwartek (16 grudnia) odbyła się kolejna trudna sesja Rady Miejskiej Brzegu. Obradowano na niej o budżecie i dietach radnych. Wiadomo, że gdzie pojawia się temat pieniędzy, robi się nerwowo, a ponieważ Brzeg jest w nienajlepszej kondycji finansowej, to tym bardziej było gorąco. Po trwających niemal osiem godzin obradach nastąpił sympatyczny moment. Burmistrz przekreślił go swoim wpisem na Facebooku, a część radnych nie kryje oburzenia.

Po zakończeniu obrad, najpierw przewodnicząca, a później burmistrz składali radzie życzenia świąteczne. Radny Żebrowski zasmucił się wielce, że nie będzie w tym roku tradycyjnego spotkania opłatkowego. Jakby zapomniał, że żyjemy wciąż w czasie epidemii i wirus może wpaść także na takie sympatyczne uroczystości. 

https://www.facebook.com/firma.nigrum

Cała magia świąteczna prysła wraz z wpisem burmistrza na Facebooku, w którym przypomniał brzeżanom, że nie odbędzie się w tym roku jarmark świąteczny. Winą obarczył za to “radnych na nie”. Włodarz naszego miasta również raczył zapomnieć, że jesteśmy w trakcie wzmożonych obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej.

Foto: Profil Jerzego Wrębiaka/Facebook

W internecie rozgorzała dyskusja, w której wypowiadają się także oskarżani radni. Nie kryją oni swojego oburzenia i przypominają burmistrzowi letni piknik rodzinny, o którym pisaliśmy w naszych mediach oraz wiele innych błędów, jakie ich zdaniem popełniał. 

Ten wczorajszy post Burmistrza który napisał i udostępnił po sesji gdzie złożył nam życzenia świąteczne jest zenadą.Po co te życzenia dlaczego nie podjął tematu i nie powiedział nam prosto w oczy jak Radny Żebrowski zapytał o imprezę opłatkową która organizują co roku z pieniędzy mieszkańców.Podnąszą opłaty i jeszcze chcą się bawić za pieniądze podatników... ŻENADA - komentowała na Facebooku radna Anna Głogowska.

Wiele miast w Niemczech zrezygnowało w tym roku z jarmarków, co mają z tym wspólnego radni to pojęcia nie mam - pisze radna Ewa Kozioł.

Kolega od opłatka spotkań wspólnot mieszkaniowych gdzie zarządza nie robi bo zasłania sue covidem a opłatek mu się marzy i inne imprezki xD - komentował na Facebooku radny Paweł Grabowski.

Foto: Profil Anny Głogowskiej/Facebook

… Dziękuję panie Wrębiak jeszcze raz za życzenia świąteczne które złożył pan radnym podczas ostatniej sesji, ale po tym pana wpisie na fb myślę, że szczere to one nie były. Przykre - to tylko wycinek długiego komentarza radnej Jadwigi Kulczyckiej.

Wiele miast w Polsce i poza jej granicami zwyczajnie zrezygnowało z organizacji podobnych imprez w trosce o zdrowie i życie obywateli. Tam decydował strach przed wirusem. W Brzegu odpowiadają za to radni?