Natalia Bajor czwarty raz z rzędu sięga po Mistrzostwo Polski Seniorek w tenisie stołowym

Brzeżanka znowu to zrobiła! 24-letnia Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) sięgnęła po czwarty z rzędu tytuł Mistrzyni Polski Seniorek w tenisie stołowym, pokonując w wielkim finale, rozgrywanym w Hotelu Arłamów, Katarzynę Grzybowską-Franc (Dojlidy Białystok) 4:2 (9:11, 11:7, 11:13, 11:6, 11:5, 11:4).

Bajor awansowała na czwarte miejsce rankingu wszechczasów w ilości zdobytych Mistrzostw Polski

Podopieczna Zdzisława Tolksdorfa, dzięki zwycięstwu w Arłamowie i zdobyciu czwartego z rzędu Mistrzostwa Polski Seniorek w tenisie stołowym, awansowała na czwarte miejsce rankingu zawodniczek, które najwięcej razy w karierze zdobywały tytuł Mistrzyni Polski w grze pojedynczej. Brzeżanka ma na swoim koncie cztery tytuły, a identycznym dorobkiem mogą się pochwalić Xu Jie i Jolanta Szatko-Nowak. Liderką tej klasyfikacji, z jedenastoma zwycięstwami, jest Danuta Szmidt-Calińska.

Finałowe starcie nie było jednak takie łatwe…

Jak przyznaje Natalia Bajor, finałowe spotkanie było dla niej niezwykle ciężkim pojedynkiem, a Katarzyna Grzybowska-Franc postawiła twarde warunki gry. Pokazał to już pierwszy set, wygrany przez zawodniczkę Dojlidów Białystok 11:9. Drugi toczył się pod dyktando Bajor, która po wygraniu go 11:7 wyrównała stan rywalizacji na 1:1. W trzeciej odsłonie wydawało się, że brzeżanka nie będzie miała większych problemów i obejmie prowadzenie w meczu, wszak wygrywała już 5:1. Jednak Grzybowska-Franc nie złożyła broni i ostatecznie to ona ponownie prowadziła w tym pojedynku, zwyciężając trzeci set 13:11.

Od czwartego seta rozpoczęła się dominacja Natalii Bajor, która wyraźnie poddenerwowana zdecydowanie ruszyła do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Czwarta część finałowego spotkania padła łupem Natalii wynikiem 11:6. W piątym i szóstym secie brzeska tenisistka stołowa nie dała rywalce złudzeń, kto sięgnie po tytuł mistrzowski, wygrywając kolejno 11:5 i 11:4.

Tym samym Natalia Bajor czwarty rok z rzędu mogła wznieść rakietkę tenisową do góry na znak triumfu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zobaczyć starcia półfinałowe i finałowe w wykonaniu Natalii Bajor, to można je obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=2NO3RI5Ltbo

Na tym jednak nie koniec sukcesów brzeżanki

To jednak nie był jedyny sukces Natalii Bajor w Arłamowie, ponieważ zawodniczka rodem z Brzegu na najwyższym stopniu podium stanęła również w grze podwójnej, wspólnie z… Katarzyną Grzybowską-Franc. W wielkim finale ta para pokonała Roksanę Załomską (AZS UJD Częstochowa) i Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński) wynikiem 3:2 (7:11, 11:6, 6:11, 11:5, 11:3).

Brzeżanka zgarnęła także brązowy medal w grze mieszanej, gdzie jej partnerem był Jakub Perek (Orlicz 1924 Suchedniów). W półfinale, po pięciosetowym boju, wspomniany duet uległ minimalnie późniejszym Mistrzom Polski: Samuelowi Kulczyckiemu (DEKORGLASS Działdowo) i Katarzynie Węgrzyn, która jest klubową koleżanką Natalii Bajor z KU AZS UE Wrocław.

Natalii składamy ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy oraz za pobicie w przyszłości rekordu Danuty Szmidt-Calińskiej!