Natalia Bajor i jej KU AZS UE Wrocław w finale Ekstraklasy Kobiet

Brzeska tenisistka stołowa, Natalia Bajor, wywalczyła w niedzielę, wraz ze swoją drużyną KU AZS UE Wrocław,  awans do finału Ekstraklasy Kobiet. W półfinale wrocławski zespół okazał się minimalnie lepszy od SKTS Sochaczewa, wygrywając dwukrotnie wynikiem 3:2.

Prawdziwy thriller w decydującym starciu

Batalia decydująca o tym, która drużyna zagra w finale Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym, przyniosła niebywałe emocje. O losach spotkania decydowały pojedyncze piłki, którym towarzyszył ogrom walki.

Po dwóch pierwszych pojedynkach był remis.  Zapowiadało się pasjonujące starcie w rywalizacji numer trzy niedzielnego spotkania, w którym zagrały Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) z Magdaleną Sikorską (SKTS Sochaczew). Zawodniczki stoczyły niezwykle zaciętą potyczkę, pełną sportowej dramaturgii, z której zwycięsko wyszła pingpongistka wrocławskiego AZS-u, wygrywając 3:2. To oznaczało, że do wygrania dwumeczu i upragnionego awansu do finału wystarczył wrocławiankom już tylko jeden zwycięski set.

Awans przypieczętowała Natalia Bajor

Wspomniany set, który dawał wrocławskiej drużynie awans do finału Ekstraklasy Kobiet, urwała brzeżanka, Natalia Bajor.

Nasza zawodniczka najpierw wygrała w tym meczu pojedynek numer jeden, pokonując Darię Łuczakowską 3:1, a następnie uległa Rumunce – Irinie Ciobanu wynikiem 1:3.  Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ten jeden urwany set dał AZS-owi zwycięstwo w dwumeczu nad SKTS-em Sochaczew i awans do finału.

Całe spotkanie można (i naprawdę warto) obejrzeć pod tym linkiem.

Teraz zespół Natalii Bajor czeka na finałowego przeciwnika, którego wyłoni dwumecz pomiędzy KTS Eneą SIARKOPOL Tarnobrzeg a Bebetto AZS UJD Częstochową. Pierwszy mecz tej serii odbędzie się w czwartek, 29 kwietnia o godzinie 17:00. Zdecydowanym faworytem, nie tylko drugiego półfinału, ale i całych rozgrywek, jest ekipa z Tarnobrzegu, która powalczy o 15. tytuł mistrzowski z rzędu i 30. w swojej historii. Wrocławianki potrafiły już jednak ogrywać hegemona z Podkarpacia. Trzymamy zatem kciuki, aby udało im się to także we wspomnianym finale. Oczywiście pod warunkiem, że tarnobrzeżanki do niego trafią.