Aktualności
Sport

Natalia Bajor niestety wraca z Tokio bez medali


W nocy (2 sierpnia) Natalia Bajor, brzeżanka i reprezentantka Polski w tenisie stołowym na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, rozegrała dwa trudne mecze. W obu wykazała się wielkimi umiejętnościami i hartem ducha, ale mimo walki do końca, musiała uznać wyższość rywalek.

Natalia Bajor i Natalia Partyka stoczyły bardzo wyrównany pojedynek z mocno faworyzowanymi zawodniczkami koreańskimi Choi Hyojoo i Shin Yubin. Mimo że początkowo przegrywały 0:2, udało się im wyrównać, a nawet doprowadzić do wyniku, w którym miały piłki meczowe, a więc naprawdę niewiele brakowało do zwycięstwa. Niestety ostatecznie Polki zostały pokonane przez Azjatki.

Jak zawsze bardzo się denerwuję. Wiem, że nie będzie łatwo, bo Koreanki to mocne przeciwniczki, ale trzymam kciuki za dziewczyny – powiedziała nam przed meczem, Agata Bajor, mama Natalii.

Mecz pojedynczy przeciwko Shin Yubin, toczył się w bardzo podobny sposób. Natalia musiała gonić Koreankę i odrobiła dwa pierwsze stracone gemy, ale w piątym przeciwniczka nie dała jej szans.

Polki odpadły w 1/8 finału rywalizacji drużynowej w tenisie stołowym i była to ostatnia szansa biało-czerwonych na medal igrzysk w Tokio w tej dyscyplinie.

Oto wyniki meczów, w których wystąpiła Natalia Bajor:

Choi Hyojoo, Shin Yubin – Natalia Partyka, Natalia Bajor 3:2 (11:6, 12:10, 11:13, 4:11, 13:11)

Shin Yubin – Natalia Bajor 3:2 (11:4, 11:7, 9:11, 8:11, 11:5).