Aktualności
Sport

Natalia Bajor odpadła w ćwierćfinale ITTF Czech International Open


Na ćwierćfinale zakończył się udział brzeżanki – Natalii Bajor w turnieju ITTF Czech International Open, rozgrywanym w Ołomuńcu. Brzeska tenisistka stołowa musiała w nim uznać wyższość Francuzki – Audrey Zarif, przegrywając po walce 3:4. Tym samym Natalia zakończyła turniej na miejscach 5-8. 

W Czechach dwa zwycięstwa i jedna porażka

Turniej ITTF Czech International Open w Ołomuńcu był dla Natalii Bajor pierwszym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem 2021/2022 i trzeba przyznać, że wypadła w nim całkiem dobrze – odnosząc dwie wygrane i jedną porażkę. 

Przypomnijmy, że w 1/32 Natalia Bajor pokonała Białorusinkę –  Alinę Nikitchankę 4:2 (7, -9, -5, 4, 12, 4), a w 1/16 okazała się lepsza od Słowaczki – Emy Labosovej 4:2 (7,6, -7, 5, -13, 7). 

W ćwierćfinale brzeżanka musiała przełknąć gorycz porażki. Stało się to po pełnym wrażeń pojedynku, w którym, pomimo przegranych dwóch pierwszych setów, potrafiła wrócić do gry i objąć prowadzenie 3:2. Niestety w dwóch kolejnych setach górą była już Francuzka – Audrey Zarif, która tym samym pokonała Natalię Bajor 4:3 i awansowała do półfinału czeskiego turnieju. Nasza zawodniczka kończy w nim udział, będąc sklasyfikowaną na miejscach 5-8. 

Trzeba jednak podkreślić, że jest to naprawdę bardzo dobry wynik, jak na początek przygotowań. Natalia z pewnością będzie w stanie dostarczyć swoim kibicom wielu fantastycznych wrażeń w sezonie 2021/2022. 

Teraz wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odry Brzeg będzie miała czas, aby przygotować się do ligi, która rusza 3 września. To właśnie wówczas jej obecna drużyna – KU AZS UE Wrocław podejmie Uczelnię Państwową Zamość.

Trzymamy kciuki, aby nadchodzący sezon był dla Natalii wypełniony sukcesami – tak drużynowymi, jak i indywidualnymi!