Aktualności
Brzeg
Policja

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA OSOBY ZAGROŻONE WYCHŁODZENIEM


Brzescy policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób bezdomnych. Takie działania prowadzimy po to byśmy mieli wiedzę, gdzie bezdomni przebywają i w chłodne dni mogli sprawdzić czy wszystko u nich w porządku. Ważne jest zaangażowanie, nie tylko służb mundurowych, ale wszystkich ludzi, którzy mają wiedzę o osobach bezdomnych, samotnych i potrzebujących pomocy. Takie informacje możesz nam przekazać dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci odwiedzają bezdomnych po to by służyć pomocą i zachęcić do spędzenia zimnych dni w schronisku Brata Alberta w Pępicach. Tam mają możliwość pobytu i otrzymywania ciepłych posiłków. Są jednak takie osoby, które mimo mroźnych dni decydują się pozostać w nieogrzewanych altankach czy pustostanach. Te osoby na pomoc społeczną, ciepłe ubrania i posiłki.

Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych w temperaturze bliskiej zeru. Gdy mamy informację, że ktoś jest narażony na wyziębienie natychmiast reagujmy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego by pomoc ruszyła. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników MOPS-u, GOPS-u i Straż Miejską.

Możemy również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa klikając w link:  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html .

Dzięki tej aplikacji naniesiemy na mapie miejsce gdzie przebywają bezdomni. Policjanci na pewno sprawdzą to zgłoszenie. KMZB to narzędzie, które jest szczególnie przydatne w dobie pandemii. Bez wychodzenia z domu możemy poinformować funkcjonariuszy o rzeczach, które nas niepokoją. Jeśli jedna sprawa jest pilna należy skorzystać z tradycyjnego zgłoszenia dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy również o samotnych sąsiadach i bliskich. Odwiedźmy ich czasem, sprawdźmy czy u nich wszystko w porządku. Nie bądźmy obojętni, kiedy wiemy że tuż obok mieszka ktoś kto może potrzebować naszej pomocy. Tak niewiele to kosztuje, a może się okazać że nasze zainteresowanie uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

Reklama
97 views