Aktualności
Grodków
Kultura

Nie będzie Muzycznej Jesieni 2020


Kierownictwo  Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie podjęło decyzję o odwołaniu festiwal Muzyczna Jesień 2020.

– W związku z zaistniałą sytuacją, która cały czas się rozwija, postanowiliśmy odwołać tegoroczny festiwal – mówi Paweł Garncarz dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie – znaleźliśmy się w żółtej strefie i nie wiemy, co będzie dalej. Postanowiliśmy więc nie narażać zarówno wykonawców, jak i publiczności. 

Na Muzyczną Jesień zgłasza się bardzo dużo zespołów z całej Polski. Ich przyjazd w dobie pandemii wiązałby się z dużym ryzykiem. Taki festiwal bez publiczności (przed samym jury) nie ma racji bytu. Muzyczna Jesień w Grodkowie ma długoletnią tradycję. Przyjeżdżało dużo młodych zespołów, które przed publicznością chciały się wykreować. Była to duża, trzydniowa impreza.

– Oczywiście nie zamykamy działalności. Będziemy w dalszym ciągu organizować mniejsze imprezy, przy których jesteśmy w stanie wywiązać się z podstawowych zaleceń sanitarnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania koronowirusa – powiedział Garncarz.

– Już 11 października (w niedzielę) w Kościele Parafialnym w Grodkowie odbędzie się Recital z okazji 333. rocznicy urodzin Silviusa Leopolda Weissa. Jesteśmy w fazie rozmów z zespołem jazzowym Bolewski&Tubis, może uda nam się zorganizować kameralny koncert dla określonej liczby osób. Chcemy też powrócić do cyklicznych spotkań Blues Party. Oczywiście będziemy obserwować rozwój sytuacji i do niej dostosowywać swoje działania – podsumowuje dyrektor OKiR.

Reklama
122 views