Aktualności
Kultura

Nie czekaj i pomóż Oliwce Czekaj podczas charytatywnego pikniku


Niespełna roczna Oliwka Czekaj cierpi na prawostronne porażenie mózgowe, leukomalację okołokomorową i rozmiękanie istoty białej mózgu. Dziewczynka potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji. Z pomocą postanowiło ruszyć Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego, organizując internetową zrzutkę, facebookową grupę z licytacjami oraz piknik połączony z II Wakacyjnym Koncertem Plenerowym. To wydarzenie zaplanowano na najbliższą sobotę (7 sierpnia) w godzinach 16:00-21:00.

Brzeg podzieli się dobrem

Podczas sobotniego pikniku zaplanowano liczne atrakcje, które mają pomóc w zbiórce pieniędzy na kosztowną rehabilitację malutkiej Oliwki Czekaj. Piknik rozpocznie się o godzinie 16:00. W jego ramach przygotowane zostaną liczne stoiska, m.in. Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz punkt ze słodkościami od Manufaktury Wypieków Agusia. O atrakcje dla najmłodszych zadba Klubik Zabaw LaLuna. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby dołączyć do pikniku ze swoim stoiskiem, prosimy o kontakt z organizatorami pod numerem telefonu: 881 556 111. 

O godzinie 17:00 rozpocznie się część koncertowa. Zainauguruje ją duet mamy i syna – na skrzypcach zagra Pani Monika Piruta, która jest nauczycielką klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej w Namysłowie, a na gitarze klasycznej Maksymilian Piruta, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Następnie wystąpią soliści z grupy „Antytemat Productions”: Wiola Golonka, Michał Sanetra i Damian Lis. Na koniec w śląskich szlagierach zaprezentuje się Pani Małgorzata Kalińska. Będzie zatem okazja do śpiewania i tańczenia, a wszystko w przepięknej scenerii brzeskiego Parku Wolności i w szczytnym celu, dla Oliwki Czekaj. 

Dziewczynkę w każdej chwili można także wspierać poprzez wpłaty na zrzutkę pod linkiem: https://zrzutka.pl/r5a5v7, gdzie znajdą Państwo również szczegółowe informacje o Oliwce, przebiegu jej dolegliwości i tym, jak może z nimi walczyć dzięki uzyskanemu od nas wsparciu. 

Ponadto trwają również licytacje na rzecz Oliwki na specjalnie założonej przez Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego grupie facebookowej pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/541153960562058/. Każdy może tam wystawić coś od siebie i oczywiście brać udział w pozostałych licytacjach, z których całkowity dochód przeznaczony jest na rzecz Oliwii Czekaj. 

Nie czekaj zatem i już dziś pomóż Oliwce Czekaj!