Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Nie koronawirus, a zapalenie gardła. Głos Powiatu 24 dotarł do nieoficjalnych informacji ws. chorego mieszkańca naszego miasta


Wracamy do wydarzeń, jakie wczoraj rozegrały się w Brzegu. W jednej z przychodni pojawił się młody mężczyzna z objawami grypopodobnymi. 30-kilkulatek  miał wrócić z Turcji i uskarżać się na złe samopoczucie. Z POZ-u trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy, a stamtąd karetką do Opola. Jak nieoficjalnie ustalił portal Głos Powiatu 24, u mężczyzny zdiagnozowano wstępnie zapalenia gardła, a nie koronawirusa. Na chwilę obecną wszystkie służby czekają na oficjalne wyniki badań obecności COVID-19 u mieszkańca Brzegu. Te mają być znane jutro. Dodajmy, że mężczyzna został już przebadany na obecności grypy i kilkunastu innych wirusów. Wszystkie wyniki były negatywne.

Informacje o obecności koronawirusa pojawiły się wczoraj w lokalnych mediach. Wiadomości o transporcie chorego na oddział zakaźny w Opolu rozeszły się błyskawicznie, a to z kolei wywołało niepotrzebną panikę. Burmistrz Brzegu wspólnie z władzami Powiatu Brzeskiego zrezygnował z organizacji koncertu z okazji Dnia Kobiet.

W związku z pojawieniem się informacji o podejrzeniu koronawirusa u pacjenta z Brzegu, organizatorzy koncertu w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu brzeskiego, a w szczególności uczestniczek zaplanowanego na dzień 8 marca br. koncertu z okazji „Dnia Kobiet” w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu podjęli decyzję o jego odwołaniu. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa na terenie powiatu brzeskiego. Jednocześnie informujemy, że na obecną chwilę ani w powiecie brzeskim, ani w województwie opolskim nie ma potwierdzonego przypadku wystąpienia koronawirusa” – czytamy w oficjalnym komunikacie Starostwa Powiatowego w Brzegu przesłanym do naszej redakcji.

Dodajmy, że mężczyzna, który przebywa obecnie w szpitalu w Opolu  to obywatel Turcji, który na co dzień mieszka i pracuje w Brzegu.

4237 views