Aktualności

„Nie zapomnij dziś kolego – zrób coś życzliwego”


W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Skorogoszczy świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Praw Dziecka. Była to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie ile radości i szczęścia daje obecność drugich obok nas i jak pięknie jest być DZIECKIEM.

Już od wejścia do szkoły witały nas miłe i ciepłe sentencje umieszczone na ścianach, które sprawiały uśmiech na niejednej twarzy. Kolejnym akcentem było przygotowanie przez każdą klasę dekoracji drzwi swojej sali. Ta związana była oczywiście z obchodzonym świętem. Myślą przewodnią tego zadania były słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Każdy, kto wędrował od drzwi klasy I, aż do drzwi klasy VIII mógł odczytać i poskładać wyrazy tworzące ten cytat.

W trakcie obchodów nie mogło zabraknąć miłych słów i kolorowych laurek, które każdy mógł napisać i przekazać wybranej osobie za pomocą „Poczty Życzliwości".

„Życzliwość nic nie kosztuje, a tak wiele daje”, pamiętajmy o drobnych gestach życzliwości, uśmiechu i dobrym słowie każdego dnia. To prosty i łatwy sposób na to, aby życie było piękniejsze.

Uśmiechamy się do Was! Wszystkiego dobrego!