Aktualności
Powiat brzeski

Nie zorganizowali sesji, a diety przekazali na konto BCM. Radni powiatowi ruszyli na pomoc szpitalowi


Ponad 13 tysięcy złotych trafiło do Brzeskiego Centrum Medycznego. To pomoc, jaką ofiarowali powiatowi samorządowcy. W ostatniej sesji udziału nie wzięli, bo spotkanie odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Radni uznali, że skoro nie pracowali, to diety im się nie należą. Pieniądze trafiły już do szpitala.

Inicjatorem akcji była Monika Jurek, radna PO i członek Zarządu Powiatu Brzeskiego. Końcem marca napisała do swoich kolegów i koleżanek, zachęcając ich do wspólnego działania.

Dziś mogę stwierdzić, że udało się – mówi naszemu portalowi Jurek. – 17 radnych wpłaciło pieniądze. Do inicjatywy włączył się również jeden były samorządowiec. Zebraliśmy łącznie 13,5 tys. złotych. Pieniądze już trafiły na konto szpitala. Obserwując to, co się dzieje wokół nas, ten społeczny zryw na rzecz szpitala i pracowników służby zdrowia uznałam, że my również musimy się włączyć do tej akcji. Wystosowałam apel i ku mojej radości zareagowała niemal większość radnych. Cieszę się, że potrafimy w naszym powiecie działać ponad podziałami.

Wicestarosta Ewa Smolińska była jedną z tych osób, która zareagowała niemal natychmiast.

Po prostu chciałam pomóc. Skoro nie pracowaliśmy jako radni w ostatnim czasie, to diety nam się nie należały. Nie żałuję swojej decyzji, bo naprawdę świetna inicjatywa. Cieszę się, że nie patrząc na poglądy polityczne mogliśmy pomóc naszemu szpitalowi – dodaje Smolińska.

Pieniądze mają zostać przekazane na zakup środków ochrony osobistej, bo to są teraz najważniejsze potrzeby Brzeskiego Centrum Medycznego.

Cieszymy się z każdej wpłaty. Dziękujemy radnym, że w obliczu tej trudnej sytuacji, w której znajdujemy się wszyscy, zebrali tych kilkanaście tysięcy. Kupimy rękawice, maseczki i wszelkie niezbędne środki ochrony – powiedział dyrektor BCM Kamil Dybizbański.

Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach brzeskiemu szpitalowi pomagają darczyńcy, wolontariusze, urzędy oraz instytucje. Jedni przekazują pieniądze, drudzy darowizny w postaci sprzętu, czy środków ochrony osobistej. Jeszcze inni szyją maseczki, kupują płyny do dezynfekcji, czy fundują posiłki.   

Na koniec chcieliśmy dodać, że redakcja portalu Głos Powiatu 24 postanowiła dołożyć swoją cegiełkę i w dniu dzisiejszym przekazała pieniężną darowiznę na rzecz szpitala w kwocie 800 zł.

1019 views