Aktualności
Brzeg

Nie żyje 18-latka, tragiczne skutki wczorajszego wypadku


Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość o śmierci 18-letniej mieszkanki powiatu brzeskiego, która kierowała Oplem Astra, biorącym udział we wczorajszym wypadku na obwodnicy Brzegu.

Wstępne ustalenia przebiegu wypadku

Z informacji otrzymanych od Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu Patrycji Kaszuby, wynika, że kierująca Oplem Astra 18-latka wyjeżdżając z ulicy Małujowickiej i skręcając w lewo na DK39, w kierunku Opola, nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu marki Scania, który nadjeżdżał z prawej strony, od Wrocławia, w efekcie czego doszło do zderzenia tych pojazdów.

Oplem Astra jechały cztery mieszkanki powiatu brzeskiego w wieku od 16 do 18 lat. Wszystkie z poważnymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitali, ale niestety 18-latki kierującej pojazdem nie udało się uratować.

Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został przebadany na obecność alkoholu. Badanie wykazało, że był trzeźwy.


Obecnie prowadzone są czynności, które pozwolą dokładnie ustalić przebieg tego tragicznego wypadku, które przeprowadza prokuratura wraz z policją.

Reklama
3826 views