4x4
Gmina Skarbimierz

Niesamowita dawka emocji podczas szóstej edycji ekstremalnego pikniku offroadowego „Przygoda w terenie”!


Olbrzymie emocje towarzyszyły uczestnikom i widzom szóstej edycji ekstremalnego pikniku offroadowego „Przygoda w terenie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Brzeg 4×4. W imprezie udział wzięło ponad 50 załóg z całej Polski! 

Zawodnicy z klasy extreme oraz wyczyn walczyli w 18-godzinnym maratonie 

Rajd dla klas extreme i wyczyn rozpoczął się o godzinie 21:00 w piątek, 28 sierpnia i trwał aż 18 godzin! W trakcie jego trwania zawodnicy przez połowę czasu walczyli o zebranie jak największej ilości PKP-ów, czyli Punktów Kontroli Przejazdu, w nocnych warunkach, co jest zamierzonym celem organizatorów, żeby było jeszcze bardziej wymagająco i podobało się to także uczestnikom. W Punktach Kontroli Przejazdu nie liczy się sam czas (jak w przypadku Punktów Kontroli Czasu), a pokonanie odcinka i podbicie pieczątki na karcie, zdobywając utrudnienie.  

Uczestnicy przyjeżdżający na nasz rajd są świadomi tego, po co tutaj przyjechali. Wiedzą, że liczy się walka, walka i jeszcze raz walka, o uzyskanie jak najlepszych pozycji i tak właśnie było także tym razem”. – mówi główny organizator ze Stowarzyszenia Brzeg 4×4, Bolo Porębski

Oczywiście jak to w tej dyscyplinie sportowej bywa – nie obyło się bez awarii, z którymi zawodnicy zmagali się w bazie serwisowej, naprawiając swoje maszyny. Ich twardość i nieustępliwość nie pozwalała się tak łatwo poddać, więc walczyli z przeciwnościami do samego końca, co tylko dodawało atrakcyjności dla przyglądających się wszystkiemu widzów.  

Klasa turystyczna wystartowała w sobotni poranek 

Zawodnicy z klasy turystycznej ruszyli punktualnie o godzinie 10:00 w sobotę, 29 sierpnia. Tutaj trasa przygotowana jest przede wszystkim tak, aby rodziny mogły spędzić fajnie czas z dziećmi.  

Jak dodaje Bolo Porębski: „Chcieliśmy zachęcić odbiorców do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, z dozą rywalizacji sportowej”. 

W klasie turystycznej uczestnicy walczyli o foto-pieczątki, których mieli nazbierać jak najwięcej w Punktach Kontroli Przejazdu. Ponadto zmierzyli się z czasowym odcinkiem specjalnym, nazywanym popularnie oes-em. 

Reklama

Organizatorzy są zadowoleni z przebiegu szóstej edycji imprezy 

„Z perspektywy organizatorów jesteśmy zadowoleni z przebiegu rywalizacji sportowej w formule fair-play. Przygoda w terenie to cykliczna impreza, która odbyła się już po raz szósty. Chcemy za jej pośrednictwem, jako Stowarzyszenie Brzeg 4×4, przybliżyć piękno offroadu, a także promować historię naszej Ziemi Brzeskiej i jej zakątków. Pragnę raz jeszcze podziękować moim koleżankom i kolegom klubowym za niesamowitą współpracę. Każdy z was wkłada w tę imprezę kawał swojego serca, żeby stała na tak wysokim poziomie, a uczestnicy przyjeżdżający do nas z całej Polski czuli się jak u siebie w domu i zawsze mile wspominali Brzeg oraz Skarbimierz. Jesteście najlepszą ekipą, dziękuję!” – podsumował Bolo Porębski. 

Redakcja Głos Powiatu 24 była patronem medialnym „Przygody w terenie” 

Na miejscu ekstremalnego pikniku offroadowego „Przygoda w terenie” nie mogło zabraknąć dziennikarza Głosu Powiatu 24, ponieważ nasza redakcja objęła to wyjątkowe wydarzenie patronatem medialnym.  

Zachęcam do uczestniczenia w kolejnych edycjach „Przygody w terenie”, ale i innych imprezach offroadowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Brzeg 4×4. Doświadczycie Państwo niezapomnianych wrażeń i piszę to z pełną odpowiedzialnością, ponieważ moja narzeczona również nie chciała się początkowo dać namówić, aby pojechać w piątek na nocny odcinek tej imprezy, a w sobotę już sama mnie namawiała, abyśmy pojechali na jej dalszy etap. Takie właśnie są tam emocje i trzeba to koniecznie zobaczyć na własne oczy!  

Reklama
474 views