Aktualności
Sport

Niesamowite emocje podczas Przeprawowych Mistrzostw Sort H6


Niezwykła dawka wrażeń czekała na kibiców zgromadzonych na torze Brzeg 4x4 podczas Przeprawowych Mistrzostw Sort H6, które odbywały się w dniach 2-3 lipca. W imprezie uczestniczyło blisko 40 załóg z całej Polski, które rywalizowały ze sobą na najwyższym poziomie.

Imprezę jak co roku zainaugurowała nocna prezentacja załóg

Przeprawowe Mistrzostwa Sort H6 już po raz piąty zawitały na tor Brzeg 4x4 i tradycyjnie zainaugurowała je nocna prezentacja załóg. Trzeba przyznać, że nocne prezentacje robią ogromne wrażenie. Maszyny prezentują się wówczas w niebywały sposób – blask olbrzymich reflektorów, warkot silników, to wszystko ma nocą podwójny klimat. 

Prezentację zwieńczył pokaz fajerwerków, a na chętnych czekało ognisko i stoisko gastronomiczne z przepysznym czeskim piwem. 

O tym, jak wysoki poziom panuje na brzeskim terenie, niech świadczy fakt, że na tegoroczną edycję zawitała ekipa TVN Turbo. 

W sobotę przyszedł czas na rywalizację, która dostarczyła niewiarygodnych wrażeń

Sobotni poranek zwiastował rozpoczęcie wielkich emocji, wszak startowała rywalizacja na brzeskim torze, który jak co roku przygotowany został w sposób perfekcyjny. Organizatorzy nie ułatwili zadania uczestnikom, startującym w trzech kategoriach: Challenge, Advance oraz No Limit. 

Trzeba przyznać, że tereny poligonu w Skarbimierzu, gdzie mieści się tor Brzeg 4x4, mają niezwykle trudne przeprawy błotne, trawersy i podjazdy, co dla zawodników jest ogromnym wyzwaniem, a dla kibiców prawdziwą ucztą. 

A jak prezentowała się klasyfikacja końcowa?

Które duety najmilej będą wspominały tegoroczne Przeprawowe Mistrzostwa Sort H6 Brzeg 2021? Poniżej prezentujemy klasyfikacje końcowe we wszystkich kategoriach:

Klasa NO LIMIT

MIEJSCE KIEROWCAPILOT
1.Damian AdamczukMaciej Musz
2.Łukasz MęcikPiotr Kubinek
3.Paweł WoźniakDawid Rogala

Klasa ADVANCE

MIEJSCE KIEROWCAPILOT
1.Łukasz GembalaKamil Staniszewski
2.Rafał OsmolskiMateusz Kwarciński/Mateusz Szokalski
3.Mariusz SzopaGrzegorz Gowin

Klasa CHALLENGE

MIEJSCE KIEROWCAPILOT
1.Szymon SalamonMariusz Kiszło
2.Dariusz PelczykRomualda Pelczyk
3.Beniamin PelczykFilip Rogaliński

Wydarzenie zwieńczyła oficjalna dekoracja najlepszych załóg. Na koniec przyszedł także czas na integrację.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału video podsumowującego tegoroczną edycję Przeprawowych Mistrzostw Sort H6 Brzeg 2021:

Do zobaczenia za rok na torze Brzeg 4x4.