Aktualności
Brzeg
Sport

Niestety przegrana


W dniu 29 lutego w hali przy ul. Oławskiej w Brzegu koszykarze Stali Brzeg rozegrali mecz o awans do II ligi z MCKS Czeladź.

Trzeba przyznać, że brzeżanie dali swoim kibicom dobre widowisko. Szczególnie przez dwie pierwsze kwarty rozegrali mecz na bardzo wysokim poziomie, na co brzescy kibice reagowali bardzo żywiołowo. Zawodnicy Stali nie tylko nie dali gościom zdobyć zdecydowanej przewagi, ale też przejmowali prowadzenie. 

Tragiczna okazała się trzecia kwarta, w której Brzeżanie stracili inicjatywę.  Po wielu nieudanych akcjach, goście przeprowadzali skuteczne kontry stopniowo zwiększając przewagę, która po trzeciej ćwiartce wzrosła do 35 oczek (85:50). Tej różnicy nie dało się już odrobić.

Ostatecznie zawodnicy Stali ulegli Czeladzi 63:94, grzebiąc tym samym szansę na awans do II Ligi.

Trener Mariusz Kolekta: „Ten sezon był lepszy niż poprzedni. Do końca walczyliśmy o mistrzostwo Opolszczyzny. Praktycznie byliśmy na równi z Dobrodzieniem. Zadecydował bezpośredni pojedynek, który niestety przegraliśmy. No ale już te baraże, również dzisiejszy mecz – dwie pierwsze kwarty wyglądały naprawdę obiecująco, nie przegraliśmy tak zdecydowanie jak w zeszłym roku z Raciborzem. Owszem ten pierwszy mecz w Czeladzi był zdecydowanie na korzyść MCKS’u. No ale dzisiaj ich trochę postraszyliśmy, do przerwy chłopaki zagrali fantastyczne zawody. No ale faktycznie w drugiej połowie ta gra niestety nam się trochę posypała, kontry nas zabiły, a w czwartej kwarcie dałem już pograć młodym w nadziei, żeby też poczuli ten parkiet na trochę wyższym poziomie.

Stal Brzeg – MCKS Czeladź 63:94 (17:18, 22:24, 5:32, 19:20)

Stal Brzeg: Tomasz Pieszyński 14, Mariusz Gnatowicz 12, Wojciech Raburski 12, Maciej Stępień 10, Marcin Kucharski 4, Maciej Głowacki 4, Rafał Wierzbicki 4, Igor Wolf 2, Robert Dzikiewicz 1, Grzegorz Łyczkowski 0, Mateusz Tomczak 0, Jakub Szkoda 0. Trener Mariusz Kolekta.

fot. Janusz Pasieczny
467 views