Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy przyczyną zdarzeń drogowych


Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. To karne skutki zachowania nieodpowiedzialnych kierowców. Niestety w wielu przypadkach osoby pod wpływem procentów są przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na naszych drogach. W ostatnich dniach na drogach powiatu brzeskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców.

W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy przypadek miał miejsce w piątek po godzinie 22:00. Policjanci z Brzegu zostali wówczas wezwani do zdarzenia drogowego w Skarbimierzu Osiedle. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-latka z niewyjaśnionych przyczyn zjechała samochodem na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z motorowerem. 56-latka kierująca jednośladem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie pokazało, że młodsza z kobiet była nietrzeźwa. W organizmie miała 1,2 promila alkoholu.

Do drugiego zdarzenia doszło tego samego dnia tuż przed północą. Na trasie Grodków-Kopice 36-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierujący był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Na szczęście on, jak i 27-letnia pasażerka BMW, nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Właściciel BMW stracił swoje uprawnienia, musi się liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną i karą do 2 lat więzienia. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Natomiast w przypadku zderzenia samochodu z motorowerem, 45-latka odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.