Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Niewybuchy znalezione na placu budowy


W dniu dzisiejszym (27.03.2020) na placu budowy na terenie „Czerwonych Koszar” w Brzegu robotnicy znaleźli dwa podejrzane przedmioty, które mogły być niewybuchami.

Rzecznik prasowy 1. Brzeskiego Pułku Saperów kpt. Krzysztof Krawczyk poinformował nas że, – na miejsce znaleziska wysłany został 26. patrol saperski. Po przybyciu na teren budowy żołnierze podjęli dwa pociski artyleryjskie 88mm z okresu drugiej wojny światowej, które zostały zabezpieczone i będą przewiezione na poligon celem utylizacji. Podczas podejmowania tych niewybuchów nie zachodziła potrzeba ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków.

Dodał również, że dowódca patrolu, st. chor. szt. Artur Adasik, przekazał mi informację, iż podczas podejmowania tych pocisków znalezione zostało złomowisko amunicji i broni oraz dokumenty i artefakty z lat 30tych i 40tych ubiegłego wieku.

Na miejsce znaleziska wezwany został również Powiatowy Konserwator Zabytków Radosław Preis, który zajmie się zabezpieczeniem znalezionych dokumentów oraz artefaktów.

Ze względu na późną porę, prace saperskie nie zostaną zakończone w dniu dzisiejszym. Saperzy powrócą tam jutro aby kontynuować przeszukiwanie terenu.

1238 views