Aktualności
Kultura

Niezwykła pasja pomaga brzeżance przetrwać pandemię


Brzeżanka, która poprosiła nas o zachowanie anonimowości, znalazła niezwykłą pasję pomagającą jej przetrwać czas pełen licznych obostrzeń i ograniczeń. Jest nią miłość do ogrodu. Kobieta ukazuje ją w piękny sposób na swoim instagramowym koncie, które śledzi już blisko 3 000 osób.

Kiedy wybuchła pandemia, życie towarzyskie praktycznie zamarło

Po wybuchu pandemii koronawirusa wiele osób nie potrafiło sobie poradzić z ograniczeniami, które praktycznie wygasiły życie towarzyskie. Ludzie posiadający różne zainteresowania i pasje od początku radzili sobie jednak lepiej niż pozostali. Tak też było z naszą tajemniczą Ogrodową Brzeżanką, która w okresie izolacji postanowiła założyć konto na Instagramie. Poświęciła je jednej ze swoich wielkich pasji, jaką jest miłość do ogrodu. 

Jak mówi nam nasza Ogrodowa Brzeżanka: „To magiczne miejsce zmienia się każdego dnia, dlatego postanowiłam je pokazywać miłośnikom wszelakich roślin. Konto prowadzę od ponad roku, a obecnie obserwuje je już blisko trzy tysiące osób z całego świata. Wymieniam z nimi swoje doświadczenia ogrodnicze. Wśród obserwujących są osoby, które budują domy i mają w planach zakładanie ogrodów. Ponadto mój profil przeglądają działkowicze, właściciele ogrodów przydomowych, osoby, które mają tylko balkony lub uprawiają kwiaty w doniczkach. Trafia się również spora rzesza ludzi, którzy wyjechali z Polski i z wielką przyjemnością oglądają naszą przyrodę, wspominając ciepło popularne polskie rośliny. Pytają mnie także, czy będąc w Polsce, będą mogli mnie odwiedzić (uśmiech). Otrzymuję też prośby o wysyłanie nasion, cebul lub szczepek. Spełniam te życzenia, ale tylko na terenie kraju”.

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że profil naszej Ogrodowej Brzeżanki dotyczy tylko ogrodu, to obserwujące osoby piszą z autorką na różne tematy. Najważniejsze jest jednak to, że bohaterkę naszego artykułu spotyka ogrom serdeczności i życzliwości. Nie ma tu miejsca na krytykę, czy agresję, których tak strasznie dużo jest w dzisiejszym świecie. Ogrodowa Brzeżanka dodaje: „Świat jest jednym wielkim ogrodem, który sobie pokazujemy. Chętnie oglądam rośliny z innych klimatów, sadzę coraz więcej egzemplarzy egzotycznych i ciepłolubnych, na co pozwala mi ocieplenie klimatu. Na zakończenie dodam, że nie ma większej satysfakcji z prowadzenia ogrodniczego profilu jak zobaczyć, że wśród trzech tysięcy obserwujących jest np. Maja Popielarska, którą uwielbiam za program „Maja w ogrodzie”.

Jak wspominaliśmy, nasza Ogrodowa Brzeżanka prosiła nas o anonimowość, ale podzieliła się z nami zdjęciami swojego pięknego ogrodu, które zamieszczamy w galerii.

Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko pogratulować wspaniałej pasji i chęci zarażania nią innych poprzez konto na Instagramie. 

A Państwo mają jakieś ciekawe pasje? Zachęcamy do dzielenia się z nami tym, jak radzicie sobie w tych niełatwych, covidowych czasach. Piszcie i podsyłajcie fotografie, historie i  porady na naszego maila: redakcja@glospowiatu24.pl lub w wiadomościach prywatnych na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/Glospowiatu24