Aktualności
Sport

Norbert Florczak nowym bramkarzem Stali


Drużyna Stali Brzeg przed nowym sezonem wzmacnia się w każdej formacji i nie inaczej jest z pozycją bramkarza. Do Stali dołącza młody, utalentowany Norbert Florczak, który powalczy o „numer jeden" w bramce żółto-niebieskich.

Norbert urodził się 13 kwietnia 2002 roku, mierzy 184 cm i waży 72 kg. Mimo młodego wieku lista klubów, które zwiedził w swojej karierze jest naprawdę długa. Są na niej Błękitni Dobiegniew, Stilon Gorzów, UKP Zielona Góra, Błękitni Wronki, Salos Szczecin, AKS SMS Łódź, Lider Włocławek i Jutrzenka Warta. 

Większość tych zespołów bramkarz reprezentował w drużynach młodzieżowych i juniorskich, dopiero w Liderze i Jutrzence miał okazję uczyć się seniorskiej piłki. Ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu właśnie w IV-ligowej Jutrzence Warta, gdzie był podstawowym bramkarzem i zanotował łącznie 19 występów. 

Nowy golkiper żółto-niebieskich podczas treningów oraz przedsezonowych gier kontrolnych zaprezentował sporo atutów, dzięki czemu sztab szkoleniowy podjął decyzję o jego pozostaniu w drużynie.

Jak mówi sam zawodnik, bardzo spodobała mu się atmosfera w klubie i uznał, że  współpraca z trenerem bramkarzy może mu wiele dać.