Aktualności

Nowe mieszkania komunalne w Grodkowie, ale najpierw powstanie dokumentacja


Gmina Grodków przeznaczy około 150 tysięcy złotych na dokumentację, która pozwoli w przyszłości na budowę nowych mieszkań komunalnych. Da ona również możliwość sięgnięcia po środki zewnętrze na ten cel.

Obecnie w zasobach komunalnych Gminy Grodków znajduje się ponad 400 lokali mieszkalnych. Niemal wszystkie z nich są zamieszkiwane, a kolejka oczekujących wciąż jest długa.

- Wstępnie myślimy, że będzie to około 30 mieszkań komunalnych w budynku wielorodzinnym. Chcemy skorzystać z programu Bezzwrotnego Wsparcia Budownictwa z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Aby aplikować o środki, konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej. Nie mamy jeszcze dokładnej lokalizacji, ale myślę, że decyzję podejmiemy w najbliższym czasie. Analizujemy dwa miejsca: zaplecze ul. Wrocławskiej (w rejonie ul. Traugutta) oraz Półwiosek (przy wyjeździe na Jędrzejów). Wierzę, że jest to dobry ruch gminy w kierunku naszych mieszkańców – wyjaśnia burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

Warto dodać, że na chwilę obecną włodarze Gminy Grodków nie przewidują możliwości ewentualnego wykupienia mieszkań komunalnych.