Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Nowe przejście dla pieszych przy ul. B. Chrobrego


Nowa „zebra” powstała na wysokości wyjścia z Parku im. Bolesława Chrobrego w ramach trwającego II etapu przebudowy ulicy. Jest to newralgiczny rejon drogi, w którym piesi często przekraczali nielegalnie jezdnię w celu dotarcia z jednej strony do parku z drugiej do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz budynku Zarządu Nieruchomości Miejskich.

Ta stosunkowo niewielka inwestycja ma znacząco poprawić komfort pieszych i zaspokajać ich potrzeby komunikacyjne – wyjaśnia pomysłodawca powstania przejścia Radny Brzegu Radosław Preis. W imieniu mieszkańców, którzy od dawna zgłaszali to miejsce jako wyjątkowo niebezpieczne, złożyłem interpelację do Starosty Brzeskiego. Wniosek zyskał pozytywna opinię Starosty Jacka Monkiewicza oraz nadzorującej Wydział Dróg Członkini Zarządu Powiatu Arlety Kostrzewy.

Interpelacja radnego Radosława Preisa objęła także utworzenie na dwóch przejściach (nowym oraz istniejącym przy pobliskim przedszkolu) chroniących pieszych azylów, ich doświetlenie oraz montaż na jednym z nich nowego stałego oznakowania tzw. kroczącego ludzika.

Przypomnijmy, iż kończący się II etap remontu ul. Bolesława Chrobrego w Brzegu, realizowany przez Powiat Brzeski, nie byłby możliwy bez dobrej współpracy oraz udzielenia wsparcia finansowego przez Gminę Brzeg. Inwestycja została także dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama
485 views