Aktualności

Nowoczesne masy, tynki i farby dekoracyjne: prosty sposób, niesamowite efekty


Nowoczesne masy, tynki i farby dekoracyjne dają możliwość osiągnięcia na powierzchni efektów, jakie nie były możliwe nigdy wcześniej. Bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem klasyki, czy preferujesz nowoczesne rozwiązania, z pewnością znajdziesz coś skrojonego na miarę Twoich potrzeb.

Tynk granitowy – klasyka gatunku

Jeśli marzy Ci się uzyskanie na pomalowanych powierzchniach efektu granitu, marmuru lub piaskowca, Idea Texo ma dla Ciebie proste rozwiązanie. Tynk granitowy, który dostępny jest w dwóch wersjach – na bazie żywicy silikonowej i akrylowej. Dzięki zastosowaniu kruszyw wysokiej jakości jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie płowieje. Jest ponadto dostępny w 48 kolorach. Istnieje też możliwość jego barwienia za pomocą kruszywa kwarcowego.

Tynk Granit Idea Texo jest przeznaczony do nanoszenia natryskowego na trwałe, równe, czyste i suche nawierzchnie. Zaleca się nałożenie dwóch warstw. Szacowany czas jego schnięcia to 24 godziny. Przed nałożeniem należy przygotować podłoże gruntującą farbą silikonową bądź akrylową PRIMER.

Cegła łupek lub kamień polny na Twojej ścianie

Dzięki użyciu masy dekoracyjnej i specjalnych szablonów możesz uzyskać efekt klinkieru, kamienia polnego lub łupka. Została ona przygotowana ze starannie wyselekcjonowanych kruszyw, dzięki czemu nie blaknie i jest odporna na działanie czynników zewnętrznych – nada się zatem świetnie także na zewnątrz. Masa dekoracyjna jest ponadto odporna na zabrudzenia. Ma trwałą powłokę i dobrze przyczepia się do podłoża. Jest dostępna w szesnastu kolorach.

W celu uzyskania pożądanego efektu należy użyć odpowiedniego szablonu. Należy go starannie przykleić do zagruntowanej wcześniej powierzchni, a następnie nałożyć masę i go odkleić. Masę można nanosić pacą metalową lub pistoletem natryskowym na równe i pozbawione kurzu nawierzchnie. Można nałożyć jedną lub dwie warstwy, w zależności od potrzeb. Czas schnięcia to 24 godziny. Przed nałożeniem masy należy zagruntować dobrze wyschnięte podłoże preparatem PRIMER-A w kolorze przyszłej fugi lub masy.

Efekt betonu i kamienia

Nowoczesne masy dekoracyjne mogą sprawić, że pomalowane powierzchnie będą wyglądać, jakby były wykonane z betonu lub kamienia. Do tego są paroprzepuszczalne, wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych – spiszą się zatem także na elewacji domu.

Masa efekt betonu i kamienia jest produkowana na bazie żywic syntetycznych i nieorganicznych wypełniaczy najwyższej jakości. Dzięki specjalnej technologii i starannie dobranym składnikom idealnie imituje powierzchnie naturalnego betonu czy kamienia, z zachowaniem charakterystycznych dla nich struktury.

Produkt ten jest polecany do dekoracji powierzchni ściennych oraz innych elementów architektonicznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wybierać można spośród różnych odcieni szarości.

Masę dekoracyjną efekt betonu i kamienia można nanosić pacą wenecką, stalową lub za pomocą wałka. Zaleca się nałożenie jednej lub dwóch warstw. Szacowany czas schnięcia masy to 24 godziny. Przed nałożeniem masy należy zagruntować podłoże podkładem gruntującym PRIMER-A Idea Texo.

Złoto czy srebro na ścianach zewnętrznych

Jeśli jesteś zwolennikiem mniej oczywistych rozwiązań, mamy dla Ciebie świetną propozycję. Metaliczna farba dekoracyjna Aldat świetnie sprawdzi się w zdobieniu przeróżnych elementów architektonicznych, gdyż jest dostępna w nieprzeciętnych, metalicznych odcieniach. Tworzy przy tym interesującą fakturę w zależności od sposobu nałożenia (pędzlem, wałkiem lub natryskowo).

Farba Aldat jest dostępna w wariantach kolorystycznych: baza srebrna, miedziana, perłowa, stare złoto, złota i złota interferencyjna. Dzięki systemowi kolorowania Idea Texo, kolory wybranych baz można przekształcać wedle uznania.

Farbę dekoracyjną Aldat należy nanosić za pomocą pędzla lub wałka bądź natryskowo na trwałe i przygotowane podłoża – muszą one być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu czy innych substancji, które zmniejszają przyczepność farby. Przed pomalowaniem ściany należy zagruntować podłoże podkładem gruntującym lub dobrej jakości farbą lateksową (która powinna być w kolorze wybranej farby Aldat). Zaleca się nałożenie dwóch lub trzech warstw, a szacowany czas schnięcia wynosi od czterech do sześciu godzin.

Jakie produkty wybrać?

Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów w relatywnie niskiej cenie, koniecznie skorzystaj z oferty Idea Texo. Odwiedź stronę www.ideatexo.com i dowiedz się więcej.