Aktualności
Brzeg

Nowy ogólniak zalany. Woda mogła wyrządzić spore szkody


Do poważnej awarii doszło we wtorek (19.01) w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu. Na poddaszu budynku szkoły pękła instalacja przeciwpożarowa, co spowodowało zalanie niżej położonych kondygnacji. Na razie trudno oszacować straty, mogą one być jednak wysokie. W pierwszej kolejności zajęto się osuszeniem budynku.

Trudno precyzyjnie podać skalę zniszczeń, ale wstępne oględziny wskazują, że lejąca się woda mogła spowodować spore straty. Nie wiadomo też, dlaczego doszło do rozszczelnienia instalacji. W budynku użyto specjalnych osuszaczy przekazanych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. W części szkoły wyłączono prąd.

Ciężko obecnie stwierdzić, czy wszystkie usterki uda się usunąć do końca miesiąca. Jedno jest pewne, młodzież w przypadku przywrócenia nauki stacjonarnej będzie mogła wrócić na zajęcia.

– Wyłączymy kilka klas i jedną klatkę schodową – uspokaja wicestarosta Ewa Smolińska. Jeszcze w środę (20.01.2021 – przyp. red.) nie byliśmy pewni, czy uda nam się naszych uczniów pomieścić, ale dziś już wiemy, że jeśli nie usuniemy wszystkich usterek, to młodzież i tak będzie mogła wrócić na zajęcia. To kwestia logistyki. Spokojnie pomieścimy wszystkich.

Jeśli jednak będą problemy z powrotem uczniów na zajęcia, dyrekcja szkoły wraz z władzami Powiatu Brzeskiego rozważać będzie naukę hybrydową. Dodajmy, że według wstępnych zapowiedzi rządzących, stacjonarna edukacja może wrócić od 1 lutego.  

Reklama
1207 views