112
Aktualności

Nowy promiler do dyspozycji brzeskich policjantów


Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniew Stanowski podpisał umowę użyczenia z Wójtem Gminy Lubsza Bogusławem Gąsiorowskim. Dotyczy ona nowoczesnego urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości. Jest to kolejny krok na rzecz poprawy bezpieczeństwa, między innymi na drogach w gminie Lubsza. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna i za takie zachowanie grozi kara do 2 lat więzienia.

Umowa została podpisana 2 grudnia w gabinecie szefa brzeskiej policji. Dzięki urządzeniu przekazanemu przez Gminę Lubsza, Komenda Powiatowa Policji w Brzegu dysponuje nowym mobilnym urządzeniem do pomiaru stanu trzeźwości. Urządzenie będzie służyło policjantom w codziennej pracy. Promiler jest przydatny podczas kontroli drogowych, kiedy funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców. Będzie wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego.

Fot. KPP Brzeg

Przypominamy !!!

- Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰, to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.

- W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰, to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo taki kierowca stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg. Warto pamiętać, że każdy, kto nie ma pewności co do stanu trzeźwości, może wykonać takie badanie w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W naszej siedzibie znajduje się stacjonarny samoobsługowy alkomat. Takie badanie również  można wykonać w Komisariatach Policji w Lewinie Brzeskim oraz w Grodkowie.