112
Aktualności

Nowy promiler do dyspozycji policjantów z Lewina Brzeskiego


Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniew Stanowski podpisał umowę użyczenia z Burmistrzem Lewina Brzeskiego Arturem Kotarą. Dotyczy ona nowoczesnego urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości. Jest to kolejny krok na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Lewin Brzeski. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna, a za takie zachowanie grozi kara do 2 lat więzienia.

Umowa została podpisana 10 stycznia w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim. Dzięki urządzeniu przekazanemu przez burmistrza Artura Kotarę Komisariat Policji w Lewinie Brzeskim dysponuje nowym mobilnym sprzętem do pomiaru stanu trzeźwości. Promiler jest przydatny podczas kontroli drogowych, kiedy funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców. Będzie służył policjantom w codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców całej gminy.

Przypominamy

- Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2‰ do 0,5‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.

- W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa, zatem zacznijmy od siebie i przestrzegajmy prawa.