112
Aktualności

Nowy radiowóz dla brzeskich policjantów współfinansowany przez samorządowców


Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu trafił nowy, nieoznakowany radiowóz. Zakup możliwy był dzięki wsparciu Starosty Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Pozostałe środki pochodzą z budżetu modernizacji Policji. To kolejny krok samorządowców w stronę zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

10 grudnia przed Komendą Powiatową Policji w Brzegu odbyło się przekazanie nieoznakowanego radiowozu. Na dofinansowanie pojazdu Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz przekazał 15 000 złotych, natomiast Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak 35 000 złotych. Druga część środków pochodziła z budżetu modernizacji Policji. Klucze z rąk samorządowców odebrał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniew Stanowski.

Warto wspomnieć, że władze powiatu i miasta sukcesywnie wspomagają brzeską policję, co przede wszystkim wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu. Tym razem za pozyskane środki został zakupiony radiowóz, który będzie służył funkcjonariuszom pionu operacyjnego.