Aktualności
Kultura
Lewin Brzeski

Odmieniona Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim oficjalnie otwarta!


Wielbiciele książek z powiatu brzeskiego, a szczególnie z Gminy Lewin Brzeski wyczekiwali na ten moment od kilku miesięcy. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim została oficjalnie otwarta po remoncie.

Wizerunek biblioteki zmienił się nie do poznania

Przez ostatnie trzy miesiące trwały intensywne prace nad zmianą wizerunku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim. Olśnienia doznajemy już na samym wejściu do biblioteki, gdzie jasność podłóg i ścian efektownie kontrastuje z nowymi, „firmowymi” kolorami: czerwienią i granatem. Przechodzimy przez przestronną wypożyczalnię dla dorosłych, skąd możemy bezpośrednio wejść do wszystkich pozostałych pomieszczeń: nowej czytelni, która wcześniej była ukrytym za ścianą kącikiem dla dzieci, odświeżonej wypożyczalni dla młodych czytelników, połączonej z ze stanowiskami komputerowymi, a także salą gier i zabaw z regałami pełnymi książeczek dla najmłodszych. 

Miłośnicy ciszy i spokojnej pracy również znajdą w odnowionych wnętrzach biblioteki swoje miejsce. Powstało ono w dawnej czytelni internetowej, w otoczeniu literatury popularnonaukowej. Całość dopełnia nowe, granatowo-czerwone logo biblioteki, przedstawiające budowlę ze stosu książek, zwieńczoną dachem ratusza, w którym znajduje się sprawujący pieczę nad biblioteką – Urząd Miasta. 

Zmiany wprowadzone w bibliotece, sprawiają, że stała się ona miejscem nowoczesnym oraz o wiele bardziej przyjaznym dla użytkowników.

Uroczystego otwarcia dokonali włodarze miasta

Oficjalnego przecięcia wstęgi, przewiązanej na wejściu do Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Lewinie Brzeskim dokonali: Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego Dariusz Struski, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Laszuk. Bez wsparcia finansowego od władz miasta, ale również zaangażowania pracowników biblioteki i członków ich rodzin przeprowadzenie tego remontu byłoby niemożliwe. 

Na uroczystość przygotowano także okolicznościowy tort, ozdobiony granatowymi i czerwonymi owocami, który uatrakcyjnił otwarcie placówki. 

Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji do zobaczenia odnowionych wnętrz Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Lewinie Brzeskim, zachęcamy do odwiedzin – naprawdę warto! 

Reklama
188 views