Aktualności
Powiat brzeski

Odra gwałtownie przybiera. Władze gmin w naszym powiecie monitorują sytuację


Opady deszczu nie ustają od kilkunastu godzin, a w Czechach padało dużo wcześniej. W związku z tym poziom Odry i jej dopływów zaczął się gwałtownie podnosić. Na granicy Polsko – Czeskiej (w Bohuminie) wskaźnik pokazał wczoraj o 13, przekroczenie stanu ostrzegawczego (poziom 400 cm). Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w Brzegu.

W ciągu nocy poziom wody w Odrze podniósł się gwałtownie. Jednak na razie nie ma powodu do obaw. Zarówno w Brzegu, jak i w pozostałych gminach naszego powiatu działają odpowiednie służby i sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

O godzinie 9:00 wskaźnik obok Mariny w Brzegu wskazywał niemal 4,8 m. 

Brzeski magistrat wprowadził dzisiaj rano stan pogotowia przeciwpowodziowego.

– Zarządzeniem Nr 1516/2020 Burmistrza Brzegu z dnia 14 października 2020 r. wprowadza się z dniem 14 października od godz. 3:00 stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Brzeg – czytamy w komunikacie UM w Brzegu.

Wojewoda Opolski ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla kilku powiatów, w tym dla brzeskiego.

ZARZĄDZENIE  Nr 113/2020
WOJEWODY OPOLSKIEGO
z dnia 14 października 2020 r.
w sprawie ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego na terenie powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, opolskiego, brzeskiego, nyskiego, m. Opola oraz gmin Gorzów Śląski, Praszka

Na podstawie art. 22 pkt 3 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie
i administracji rządowej w województwie (tekst jednolity Dz. U. z 2019, poz. 1464 z późn. zm.), w związku ze wzrostem stanów wód w rzekach Opawa, Odra, Bierawka, Osobłoga, Mała Panew, Ścinawa Niemodlińska, Biała Głuchołaska, Prosna oraz niekorzystną prognozą hydrologiczną zarządza się, co następuje:

§ 1. Ogłasza się alarm przeciwpowodziowy od godziny 10:00 dnia 14 października 2020 r.
do odwołania, dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, opolskiego, brzeskiego, nyskiego, m. Opola oraz gmin Gorzów Śląski, Praszka.

Będziemy na bieżąco informować o zmianach sytuacji.

Reklama
674 views