Aktualności
Grodków

Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych w Grodkowie


Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie informuje i zaprasza zainteresowanych na OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY MODELI HALOWYCH zaliczane do PUCHARU POLSKI, które odbędą się w dniach  21.08.-23.08.2020 (piątek – niedziela) w Hali Sportowej przy ulicy Sienkiewicza 29 w Grodkowie.

Modelarstwo lotnicze jest uznawane za dziedzinę sportu; międzynarodowe zawody modelarskie odbywają się zgodnie z regulaminem FAI. Buduje się latające modele szybowców, a także samolotów i śmigłowców, napędzane silnikami spalinowymi tłokowymi dwu- lub czterosuwowymi o zapłonie żarowym lub elektrycznymi. Modele mogą być swobodnie latające, zdalnie sterowane lub latające na uwięzi.

CIEKAWOSTKA: Polscy modelarze należą do czołówki światowej. Od wielu lat odnoszą sukcesy w konkurencjach modeli kosmicznych i lotniczych. Polscy modelarze zdobyli w latach 1958- 2004 na najważniejszych zawodach modelarskich: Światowych Igrzyskach Lotniczych, Mistrzostwach Świata i Europy oraz klasyfikacji końcowej Pucharów Świata łącznie 389 medali t tego: 201 indywidualnych – 67 złotych, 69 srebrnych i 65 brązowych oraz 188 drużynowo, w tym 51 złotych, 63 srebrnych i 74 brązowych.

Również Grodkowska Modelarnia kształci dzieci i młodzież, rozpala w nich pasję i ćwiczy umiejętności, które skutkują zdobywaniem wysokich miejsc na podium w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

F1D – modele halowe z napędem gumowym

W najbliższy weekend na sportowo – modelarze zmierzą się w konkursach F1D, A-6 oraz A-6/M.

ORGANIZATOR:
Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie
Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny „FENIKS”

Wstęp wolny

189 views