Aktualności
Kultura

OKiR w Grodkowie szykuje się do wakacji


Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie szykuje się do sezonu letniego. W najbliższych dniach mieszkańcy miasta będą mogli udać się do kina, a najmłodsi wziąć udział w atrakcjach przygotowanych z okazji Dnia Dziecka.

Po przerwie pełną parą rusza kino „Klaps”. Pierwsze projekcje odbędą się już tę sobotę i niedzielę. Oferta kina, działającego przy Domu Kultury, została już zaplanowana na cały czerwiec. Każdy fan dużego ekranu powinien znaleźć w niej coś dla siebie.

- Zawsze liczymy na dużą frekwencję, tak żeby kino było wypełnione po brzegi, podobnie jak przed pandemią. Przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji filmowych dla kinomanów. Powoli ruszamy, zapraszam wszystkich do naszego kina – mówi Malwina Gajewska, instruktor z OKiR-u w Grodkowie.

Po weekendzie instruktorzy zapraszają najmłodszych na „Sportowy Dzień Dziecka”, który odbędzie się na Stadionie Miejskim. Od godziny 16:00 zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, m. in.: dmuchańce, zawody rowerowe dla najmłodszych (na własnych rowerach), zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, niespodzianki i bańki mydlane, konkurs dla najmłodszych „HOTrymy”. Więcej szczegółów na plakacie znajdującym się poniżej.

- Przymierzamy się do koncertu „Piknik pod Cisem”, który odbędzie się pod koniec czerwca, ale wszystko oczywiście zależy od obostrzeń. Przygotowujemy również program na dwa miesiące wakacji, podczas których chcemy zorganizować różnego rodzaju gry i zabawy. Mogę jeszcze podać ciekawą informację, że budowany basen najprawdopodobniej będzie otwarty już pierwszego lipca. W tym miejscu również planujemy zorganizować zajęcia dla najmłodszych – dodaje Paweł Garncarz, dyrektor OKiR w Grodkowie.