Olimp Grodków przegrywa w karnych: leszczynianie uciekają z ostatniego miejsca

W przedostatnim, rozegranym awansem, spotkaniu sezonu 2020/2021 grodkowscy szczypiorniści zaliczyli kolejną wpadkę. Na własnym parkiecie przegrali po rzutach karnych z Real-Astromal Leszno. Rywale Olimpu awansowali tym samy w tabeli o dwa miejsca, uciekając z ostatniej lokaty.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do przyjezdnych z Wielkopolski. To oni przez większość czasu dominowali na parkiecie. Grodkowianie popełniali wiele błędów, zwłaszcza w ataku. Dopiero w końcówce, po bramce Kolanki, atak gospodarzy przebudził się nieco. Pozwoliło to, po kolejnych celnych trafieniach Wendzela i Rogaczewskiego, wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Wykorzystany pod koniec pierwszej połowy rzut karny dla gości sprawił jednak, że na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 12:12.

Po zmianie stron role się odwróciły. Olimpijczycy nareszcie narzucili swój rytm gry i po siedmiu minutach wyszli na prowadzenie 16:13. Przewaga nie trwała jednak zbyt długo. W 49. minucie był już remis 20:20. Kilka chwil przed końcem spotkania grodkowianie prowadzili jeszcze 25:24. Niestety Wierucki doprowadził do remisu i o ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne.

W tych lepsi okazali się przyjezdni, którzy po błędzie Kolanki z Olimpu wygrali je 4:5, zgarniając dwa punkty. Gospodarze muszą pocieszyć się jednym punktem z tego spotkania.

Olimp Grodków – Real-Astromal Leszno 25:25 (12:12), karne 4:5

Olimp: Dytko, Łągiewka – Stępień, Hertel 3, Niewiadomski 2,Prokop 1, Kolanko 6, Maciejewski, Rogaczewski P. 1, Nowak, Juros 1,Wandzel 5, Rogaczewski K. 6, Wiśniowiecki. Kary 12. Min. Karne 3/3. Trenerzy: Paweł Łągiewka, Adam Boczarwski.

Real: Maleszka, Kruk - Nowak 2, Wierucki 2, Meissner 6, Łuczak 2, Szkudelski 3, Płaczek 7, Freiske 1, Skorupski, Królikowski, Szocik, Jaszkiewicz 2, Giera. Kary 10. Min. Karne 5/5. Trener: Maciej Wierucki.