Aktualności
Sport

Olimp Grodków rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu


Grodkowski zespół piłki ręcznej początkiem sierpnia rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu 2021/22. Zawodnicy Adama Boczarskiego i Pawła Łągiewki trenują na własnym obiekcie, w Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki. W planie jest rozegranie kilku sparingów.

Zespół trenuje cztery razy w tygodniu. Aktualnie zawodnicy skupiają się głównie na poprawieniu motoryki. Treningi z piłkami rozpoczną się dopiero w drugiej części miesiąca. Spotkania kontrolne zostały zaplanowane na koniec sierpnia. Na początku września w Grodkowie odbędzie się z kolei Memoriał im. Z. Zielonki.  

- Odmłodziliśmy kadrę, a na treningach pojawiło się wielu chłopaków z Grodkowa. Są też nowi zawodnicy, na których będziemy liczyli w nadchodzącym sezonie. Chcielibyśmy się jak najlepiej do niego przygotować – mówi Adam Boczarski, jeden ze szkoleniowców UKS Olimp Grodków.

Zespół nie chce jeszcze podawać do wiadomości publicznej nazwisk wszystkich nowych zawodników. Wiadomo jednak, że po dwóch sezonach w Śląsku Wrocław w grodkowskim zespole ponownie zagra Marcel Ungier. Kibice nie zobaczą już jednak Denisa Hertela, Łukasza Szulca, Damiana Zająca, Grzegorza Nowaka oraz braci Kamila i Patryka Rogaczewskich.

- Po dwóch sezonach w Śląsku Wrocław wracam do Olimpu Grodków. Dostałem propozycję gry i postanowiłem ją przyjąć. W nadchodzącym sezonie przeprowadzona została reforma ligi. Oczywiście chcielibyśmy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli – mówi Marcel Ungier, rozgrywający Olimpu Grodków.

Olimpijczycy pierwsze ligowe spotkanie rozegrają u siebie 18.09. Pierwsza runda zakończy się 11.12, natomiast sezon zakończy się 14.05.