Sport

Olimp poznał terminarz i zyskał uznanego partnera!


UKS Olimp Grodków poznał terminarz rozgrywek 1. ligi mężczyzn w piłce ręcznej na sezon 2020/2021. Ponadto grodkowski klub podpisał umowę o współpracy z występującą na najwyższym szczeblu rozgrywek Gwardią Opole!

Polski Związek Piłki Ręcznej podał terminarz rozgrywek sezonu 2020/2021

Grodkowianie sezon w grupie B na parkietach 1. ligi zainaugurują wyjazdowym spotkaniem z WKS-em Śląsk Wrocław. Pierwsza kolejka odbędzie się w dniach 19-20 września br.

Warto wspomnieć, że w sezonie 2019/2020 Olimp dwukrotnie musiał uznać wyższość wrocławian, przegrywając u siebie 22:29 i na wyjeździe 21:30.

Porażką zakończyła się także inauguracja minionego sezonu przez grodkowską ekipę, która uległa wówczas przed własną publicznością Olimpii MEDEX Piekary Śląskie 28:30.

Trzymamy kciuki, aby tym razem sezon udało się rozpocząć zwycięstwem, przełamując tym samym złą passę w spotkaniach przeciwko wrocławskiemu Śląskowi.

Grodkowscy kibice pierwsze spotkanie u siebie będą mogli obejrzeć w 2. kolejce, która odbędzie się w dniach 26-27 września, a Olimpowi przyjdzie się wtedy zmierzyć z mocną Stalą Gorzów Wielkopolski.

KPR Odra Opole nowym partnerem Olimpu

W środę, 15 lipca br. przedstawiciele grodkowskiego klubu udali się do opolskiej Stegu Areny, aby podpisać umowę o współpracy partnerskiej z KPR Odrą Opole, która występuje w PGNiG Superlidze!

To wspaniała wiadomość i ogromny krok ku dalszemu rozwojowi klubu z Powiatu Brzeskiego. Na mocy zawartej współpracy kluby będą wzajemnie szkolić młodzież na potrzeby obu klubów, rozwijać i popularyzować wspólnie piłkę ręczną wśród młodzieży oraz wspólnie tworzyć projekty szkolenia i edukacji dla młodych adeptów szczypiorniaka. Ponadto kluby zobowiązują się do bezpłatnego przekazywania sobie zawodników celem podnoszenia poziomu sportowego.

W środowym spotkaniu, w Opolu udział wzięli: Prezes Zarządu KPR Odra Opole Wojciech Radziewicz, Dyrektor Sportowy KPR Odra Opole Tomasz Wróbel, Prezes Zarządu UKS Olimp Grodków Janusz Maciąg oraz członek zarządu UKS Olimp Grodków Mariusz Romian.

Redakcja Głosu Powiatu 24 życzy drużynie Olimpu Grodków samych sukcesów w nadchodzącym sezonie i rozwoju młodych zawodników, którzy zapewnią podtrzymanie ogromnych tradycji piłki ręcznej w Grodkowie.

Reklama
272 views