Aktualności
Sport

Opolski ZPN odwiesza rozgrywki młodzieżowe


Sport drużynowy na poziomie młodzieżowym przez ostatnie trzy tygodnie praktycznie nie istniał. Rząd zamroził rozgrywki w tej klasie, a także zmagania amatorów. Obecnie, po przeanalizowaniu komunikatu Ministerstwa Zdrowia, Opolski Związek Piłki Nożnej wznowił możliwości uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym od dnia 19 kwietnia. Piłkarze biorący udział w zawodach amatorskich muszą jeszcze poczekać. 

Wydział Gier informuje, że odwiesza rozgrywki młodzieżowe i dziecięce organizowane przez OZPN od najbliższego poniedziałku.

­Wielu klubom, a także akademiom piłkarskim, nie spodobały się decyzje o zawieszeniu rozgrywek. Powstał nawet dotyczący tej sprawy list otwarty, który za pośrednictwem prezesa Wielkopolskiego ZPN skierowany został do premiera. Podpisali się pod nim również członkowie Akademii Piłkarskiej Stali Brzeg. Jak widać, prośby zostały wysłuchane.  

- Bardzo zależało nam na powrocie na nasze obiekty. Dobrze pamiętamy poprzedni rok i to jak wielomiesięczne zamrożenie sportu w naszej akademii wpłynęło na zawodników. Taki przestój miał zły wpływ na fizyczną i psychiczną kondycję wychowanków. Brak ruchu to duży problem dla najmłodszych, którym jest on przecież potrzebny do prawidłowego rozwoju. Badania specjalistów z Holandii i Austrii pokazują, jak niekorzystnie odczuli brak możliwości gry na boiskach w rodzimych ligach profesjonalni piłkarze. To samo czują młodsi zawodnicy, którzy przecież kochają ten sport – mówi Damian Dziura, koordynator Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg.

Rozgrywki młodzików zaplanowane na dzień 19.04.2021 r.  zostaną wznowione i rozegrane zgodnie z harmonogramem. Obecnie nie ma jeszcze decyzji dotyczącej odmrożenia rozgrywek seniorskich, chodzi o klasę okręgową, klasę A i B, jak również IV ligę kobiet. Opolski ZPN podejmie decyzje po zapoznaniu się z treścią kolejnego, nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.