Aktualności
Sport

ORLIK – jak wygląda sytuacja w klubie?


Felieton Krzysztofa Kani

To dobry moment, żeby podsumować poprzedni sezon (2019/2020). Rzecz jasna podsumować go sportowo, ponieważ podsumować go organizacyjnie i zarazem finansowo będzie niezwykle trudno, ponieważ wiele niewiadomych tak naprawdę przed nami.


Zacznijmy od początku…


Sezon 2019/2020 zakończyliśmy na szóstym miejscu, choć apetyty mieliśmy o wiele większe!
Wygrywaliśmy z zespołami, które górowały w tabeli (w tym dwukrotnie z drużyną z Kątów Wrocławskich, która jak się później okazało awansowała z drugiego miejsca do I Ligi. Niestety w wyniku niestabilnej formy traciliśmy punkty z zespołami, które znajdowały się niżej i to co gorsze na własne życzenie nie wykorzystując sytuacji do zdobycia wielu bramek. Rozpoczynając sezon zakładaliśmy walkę o najwyższe cele, pomimo utraty punktów liczyliśmy na miejsce w czołówce, Pod wodzą trenera Michała Piecha, bez wątpienia Nasz zespół rozwija się w oszałamiającym tempie, lecz niestety nie wszystko zależy od Nas.

Data 11.03.2020


Była niezwykle trudna nie tylko dla sportu, ale także, dla wielu gałęzi gospodarki, które de facto są bardzo powiązane z naszym istnieniem. Jesteśmy klubem z ponad 60 letnią tradycją, która pierwszy raz w swojej historii musiała zmierzyć się nie tylko na parkiecie, nie tylko z zawodnikami, ale z siłą niezależną od Nas.
Dnia 11 marca zostaliśmy poinformowani, że następne spotkanie z liderem Naszej grupy, rozegramy bez udziału publiczności, nie poddaliśmy się, zaczęliśmy organizować transmisję ON-LINE (co do której nie mieliśmy zielonego pojęcia, ani sprzętu). Niestety, następny dzień przyniósł nam wiadomość o zawieszeniu spotkania, które następnie zostało uznane za zakończenie sezonu.


Zostaliśmy odcięci od sportu, hali, wspólnych treningów, dla niektórych może okazać się to błahostką, ale dla nas jako zgranej drużyny, kolegów, przyjaciół niestety NIE! Przerywając rozgrywki zostaliśmy sami w wielkiej kropce. Zastanawialiśmy się jak długo to może potrwać. Mimo zniesienia części obostrzeń jako Zarząd Klubu nie chcieliśmy ryzykować utraty zdrowia w szczególności naszych najmłodszych podopiecznych, którym kategorycznie odmówiliśmy treningów, w trosce o zdrowie ich samych ale również ich rodzin oraz znajomych. Woleliśmy ograniczyć ryzyko do totalnego minimum.
Obostrzenia zostają zniwelowane, możemy zacząć trenować, lecz niestety trwało to blisko trzy miesiące zanim otrzymaliśmy precyzyjne wytyczne obowiązujące w prowadzeniu klubu, treningów oraz spotkań.

Jeśli chodzi o młodzież…


Najmłodsi jeszcze poczekają do września na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w związku z tym, że szkolenie młodzieży odbywa się równolegle z zajęciami szkolnymi. Uczniowie będą mieli najdłuższą w efekcie skutków pandemii przerwę i rozbrat z treningami. Część wyróżniających się juniorów została w poprzednim sezonie zaproszona do udziału w treningach seniorskich, w których aktywnie uczestniczą co będzie z pewnością kontynuowane.

Ten rok jest i z pewnością będzie bardzo wyjątkowy od któregokolwiek z historii klubu. Bardzo duży nacisk chcemy położyć na szkolenie młodzieży i zaangażowanie trenerów grup młodzieżowych. Realizowanebędą kolejne modernizacje i poszerzenia oferty treningowej dla grup nieseniorskich w celu podnoszenia profesjonalizmu i atrakcyjności a w efekcie końcowym polepszeniu sytuacji grup młodzieżowych. Chcemy inwestować w przyszłość naszego klubu.

Przygotowania do nowego sezonu zaczęliśmy z początkiem lipca

o wiele wcześniej niż w poprzednich latach. Jesteśmy na etapie kreowania kadry seniorskiej, na pewno odchodzą bramkarze Tomek Jarosz i Tomek Oleksyn, skrzydłowy Tomasz Marcyniuk oraz kołowy Jarek Dziurgot, niewątpliwie jest to duża strata ze względu na bardzo duże doświadczenie tych zawodników! Jako zarząd klubu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za reprezentowanie naszego klubu.

Zespół w tym sezonie będzie mocno odmłodzony bowiem wrócą nasi wychowankowie oraz w ramach współpracy z KPR Gwardia Opole realne będzie pozyskanie młodych zawodników do ogrywania się w II lidze. Czasu jest tym samym sporo, a więc trwają rozmowy w sprawie innych bardzo doświadczonych zawodników. O tych faktach i konkretnych personaliach informować będziemy na łamach Głosu Powiatu 24 jak i na naszym FP na Facebooku.

Ze sportowym pozdrowieniem

Krzysztof Kania SKS ORLIK Brzeg

Reklama
723 views