Aktualności
Sport

Orlik poznał rywali i terminarz w II lidze piłki ręcznej


W nadchodzącym sezonie 2020/21 w rozgrywkach II ligi grupy dolnośląskiej piłki ręcznej wystąpi łącznie jedenaście zespołów z województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i opolskiego. Zawody wystartują końcem września. Brzeżanie rozpoczną sezon od wyjazdu do Dzierżoniowa. Rozgrywki zakończą się w połowie maja przyszłego roku.

Wśród zespołów z województwa opolskiego, oprócz ekipy z Brzegu, zagrają LKS PR OSiR Komprachcice oraz rezerwy superligowej Gwardii Opole. Brzeżanie będą chcieli powalczyć na parkiecie o najwyższe cele, być może nawet o awans.

- Mieliśmy możliwość zagrać w I lidze. O udział w tych rozgrywkach mogły się starać zespoły z II ligi, które zajęły niższe miejsca, niedające  możliwości awansu. Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na to, ponieważ finanse i ambicje sportowe są inne. Bardzo mocno zbroimy się na to, aby wywalczyć ten awans na parkiecie –  mówi Michał Naróg, prezes SKS Orlik Brzeg.

Zespół w nadchodzącym sezonie ponownie poprowadzi Michał Piech. Jego zawodników stać na to, aby powalczyć o wysoką stawkę w tych rozgrywkach. Do najgroźniejszych zespołów w II lidze mogą należeć Wolsztyniak Wolsztyn, rezerwy Śląska Wrocław oraz rezerwy wspomnianej wcześniej Gwardii Opole.

Lista zespołów zgłoszonych do rozgrywek II ligi na sezon 2021/2021: KPR Wolsztyniak Wolsztyn, SKS Orlik Brzeg, KS Polonia Środa Wlkp., UKS Spartakus Buk, LKS PR OSiR Komprachcice, KS SPR SLV GROUP Oleśnica, MKS Żagiew Dzierżoniów, SSRiR Start Konin, UKS Lider Swarzędz, Śląsk II Wrocław, KS Gwardia II Opole.