Orlik sprawił niespodziankę w Wielkopolsce

Kibice Orlika mają powody do radości. Brzeżanie sprawili miłą niespodziankę i wygrali w Obornikach Wlkp. z miejscową Spartą. Nasz zespół może dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.

W pierwszej połowie oba zespoły prowadziły wyrównaną grę i nikt nie potrafił odskoczyć od rywala na więcej niż jedna, dwie bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:18.

W drugiej odsłonie spotkania wszystko wyglądało na początku bardzo podobnie. Przy wyniku 21:21 Orlikowi udało się jednak wypracować przewagę. Pięć minut bardzo dobrej gry przełożyło się na trzybramkową przewagę. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale brzeżanie zachowali zimną krew. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36:39.

Duży wpływ na dobrą postawę brzeskiego zespołu miała doskonała dyspozycja Stypińskiego oraz grającego trenera – Piecha, którzy łącznie zdobyli aż dwadzieścia bramek. Warto również wspomnieć Sobczyka, który w wielu sytuacjach potrafił wybronić bardzo trudne rzuty rywali.

Sparta: Kustoń, Sołtysiak - Korzyścin, Muszyński, Paulus 2, Wościcki, Kwiatkowski 1, Narożny 10, Januchowski, Ratajczak 1, Woźniak, Adamski 5, Michalica 2, Okpisz 5. Kary 6. min. Karne 4/3. Trener Okpisz Jacek.

Orlik: Sobczyk, Lellek - Brudziński 1, Młotkowski 5, Stypiński 10, Sendra 1, Wojcieszek 4, Stopka 4, Adwent 2, Piech 10 Krawczyk 2. Kary 12. min. Karne 3/3. Trener Michał Piech.