Aktualności

Oryginalne pomysły na elewacje: drewno czy cegła, klasyka czy nowoczesność?


Marzy Ci się domek z drewna lub z cegieł? Znamy niedrogi i przystępny sposób, pozwalający zrealizować te plany. Wcale nie musisz budować nowego domu ani wykonywać skomplikowanego i kosztownego remontu. Poznaj kilka ciekawych rozwiązań, które pozwolą Ci odmienić zewnętrzne ściany twojego domu, tak aby wyróżniały się na tle innych. Twoi sąsiedzi z pewnością nie będą mogli oderwać od nich oczu.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu – domek z drewna, choć nie drewniany

Jeżeli marzy Ci się domek z drewna, możesz w łatwy i efektowny sposób odmienić swój dotychczasowy budynek. Jest to możliwe dzięki cienkowarstwowej masie dekoracyjnej Idea Texo, która nadaje powierzchniom efekt deski (dzięki odbiciu w masie struktury za pomocą matrycy). Masę dekoracyjną możesz bez obaw zastosować na elewacji – jest ona (w przeciwieństwie do prawdziwego drewna) odporna na uszkodzenia mechaniczne czy czynniki atmosferyczne oraz inne zabrudzenia.

Wysoka jakość minerałów, kruszyw i materiałów użytych przy tworzeniu produktów Idea Texo sprawia, że masy dekoracyjne, mimo upływu lat, nie stracą ani na wyglądzie, ani na właściwościach. To zatem świetny pomysł dla osób, które chciałyby skorzystać z klasycznych, ale unowocześnionych i ulepszonych rozwiązań.

Tynk kwarcowy, czyli klasyka i elegancja

Kwarc to naturalny minerał o wielu odcieniach. Tynk kwarcowy Idea Texo, dzięki starannie wyselekcjonowanych ziarnom o niewielkiej grubości, nada pokrytym nimi powierzchniom szyku i elegancji. Szeroka paleta dostępnych barw (którą możesz samodzielnie modyfikować, m.in. poprzez dodawanie płatków miki czarnej, transparentnej lub srebrnej) umożliwi Ci uzyskanie efektu jak najbardziej zbliżonego do naturalnego.

Tynk kwarcowy, poza swoimi walorami estetycznymi, jest też wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Dodatkowo jest on dostępny w dwóch wersjach – na bazie żywicy silikonowej i akrylowej. Możesz zatem wybrać rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Tynkiem tym możesz ozdobić zarówno całe powierzchnie, jak i poszczególne elementy architektoniczne, takie jak komin, płot czy cokół – bez obaw, że wypłowieją lub z upływem czasu stracą swoje właściwości.

Domek z piasku? To możliwe!

Granit to naturalny kamień o wielu odcieniach i wzorach. Teraz, dzięki tynkowi Idea Texo, możesz uzyskać efekt granitu, marmuru czy piaskowca na swoich ścianach zewnętrznych. Tynk granitowy jest odporny na czynniki atmosferyczne oraz zabrudzenia i ma trwałą powłokę. To wszystko sprawi, że efektem zastosowania tego natryskowego tynku (akrylowego lub silikonowego) będziesz mógł cieszyć oczy przez długi czas.

Szeroka gama kolorów (aż 48 dostępnych odcieni), a także modyfikacje możliwe do uzyskania przez stosowanie barwionych kruszyw kwarcowych lub płatków miki sprawią, że kolor, jaki uzyskasz na ścianach zewnętrznych swojego domu, może być niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Co więcej, tynk ten jest łatwy w nakładaniu i doskonale przyczepia się do podłoży.

Klinkier, łupek, kamień polny, czyli powrót do klasyki

Jeżeli cenisz sobie klasykę, ale jesteś przy tym otwarty na nowoczesne rozwiązania, powinien zainteresować Cię efekt, jaki możesz uzyskać na elewacji za pomocą masy dekoracyjnej Texolit firmy Idea Texo, która dostępna jest w 16 odcieniach. Przygotowana jest ona ze specjalnie wyselekcjonowanych kruszyw, które sprawiają, że idealnie nada się zarówno na zewnątrz Twojego domu, jak i w jego wnętrzu. Możesz zatem sprawić, że Twoje powierzchnie zyskają nieprzeciętny wygląd (np. imitacji cegły czy kamienia polnego), a jednocześnie elegancję – bez obaw o trwałość efektu.

Masa dekoracyjna Texolit jest wytrzymała, odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i dobrze przyczepia się do podłoża. Jest to rozwiązanie trwałe i przyjazne środowisku (dzięki zastosowaniu specjalnie wybranych kruszyw mineralnych wysokiej jakości). Co więcej – te niezwykłe efekty dekoracyjne są bardzo łatwe do uzyskania. Wystarczy na przygotowaną powierzchnię przykleić specjalny, jednorazowy szablon (np. imitujący cegłę), a następnie nałożyć masę i delikatnie odkleić szablon.

Jeśli marzy Ci się domek z drewna, nie musisz go od razu budować od podstaw. Możesz skorzystać z gotowych, interesujących rozwiązań, które pomogą Ci spełnić marzenia. Sprawią one także, że elewacja Twojego domu będzie tematem numer jeden wśród osób mieszkających w Twojej okolicy. Odwiedź naszą stronę internetową www.ideatexo.com i dowiedz się więcej. Do każdego produktu Idea Texo dodajemy dokładne i przystępne instrukcje, dzięki którym każde z zaproponowanych rozwiązań będziesz mógł zastosować samodzielnie w praktyce.