Aktualności

Osiedle Browary Brzeskie ma być wyjątkowym miejscem w Brzegu


Mieszkańcy Brzegu (i nie tylko) z pewnością wiedzą, że w mieście istniał kiedyś nieźle prosperujący i rozpoznawalny browar. Wielu naszych czytelników z pewnością doceniało złoty płyn zamknięty w kultowych bączkach. Po transformacji browar zaczął podupadać aż w końcu został zamknięty, a pozostałe po nim budynki popadły w ruinę. Teraz jest wielka szansa, że to miejsce ponownie rozkwitnie. Powstaje tam bowiem nowoczesne osiedle mieszkaniowe Browary Brzeskie. 

Między ulicami Ofiar Katynia i Rybacką miasto ożyje na nowo

Wkroczenie nowoczesności wcale nie oznacza, że zrujnowane zostaną wspomnienia związane z tym historycznym miejscem i zniszczony zostanie jego klimat.

Na atrakcyjnym terenie powstaje zespół budynków wielorodzinnych w średniej zabudowie, doskonale komponującej się z klimatem otoczenia.

- To miejsce zaprojektowane z wielką dbałością, gdzie harmonijnie współistnieją architektura historyczna i nowoczesna, przestrzenie prywatne i publiczne, zieleń i zabudowania. Gdzie wygodnie się mieszka, pracuje i miło spędza czas — mówią inwestorzy Dwojak & Dwojak.

Nowoczesny, tworzony z sercem projekt z pewnością trafi w gust przyszłych mieszkańców, zarówno tych związanych z Brzegiem od dawna, jak również tych, którzy szukają swojego nowego miejsca. Spokojna lokalizacja pozwoli wszystkim czuć się bezpiecznie i wypocząć po pracy lub nauce w przyjaznej atmosferze osiedla.

Nowoczesny, tworzony z sercem projekt

Mimo że osiedle znajduje się bardzo blisko centrum miasta, to wciąż pozostaje zacisznym miejscem. Kilka minut od niego znajdują się szkoły, przedszkola, placówki medyczne, supermarkety i centrum handlowe.

Nowoczesne oraz funkcjonalne mieszkania (o zróżnicowanych  powierzchniach i różnych układach 2,3, i 4 pokojowych z maksymalnie wykorzystaną powierzchnią) pozwolą swoim lokatorom urządzić je wedle swoich upodobań.

Historia miejsca, w którym powstaje osiedle Browary Brzeskie

Budowę browaru rozpoczęto na przełomie XIX i XX wieku. W 1920 roku zakład został połączony w jedną spółkę z innymi zakładami piwowarskimi w mieście i do 1945 roku działał pod nazwą Brieger Brauhaus GmbH.

Po zakończeniu II wojny światowej browar został przejęty przez władze Polski Ludowej i upaństwowiony. Od 1946 roku znajdował się pod zarządem PSS Społem. W 1958 roku wraz z browarem w Niemodlinie wszedł w skład Brzeskich Zakładów Piwowarsko-Słodowniczych. W 1970 roku zakład piwowarski w Brzegu został połączony z Opolskimi Zakładami Piwowarsko-Słodowniczymi, które w 1975 roku zmieniły nazwę na Zakłady Piwowarskie w Głubczycach.

W latach dziewięćdziesiątych XX wieku właścicielem browaru została spółka akcyjna Zakłady Piwowarskie Głubczyce S.A. Od początku XXI wieku zakład produkował różne marki piwa, głównie w butelkach PET, na zlecenie sieci dyskontów spożywczych i supermarketów.

W 2008 roku spółka Zakłady Piwowarskie w Głubczycach S.A. poinformowała o zakończeniu produkcji piwa w Brzegu i likwidacji zakładu, do której doszło rok później.

O inwestorze Dwojak & Dwojak

Wieloletnie prowadzenie działalności gospodarczej pozwoliło w 2018 roku utworzyć podmiot zajmujący się działalnością deweloperską. Projekty zrealizowane  przez Dwojak & Dwojak pozwoliły wypracować schematy działań, które owocują w kolejnych inwestycjach. Od właściwych założeń, atrakcyjnego projektu, starannego wykonawstwa, po bezpieczną sprzedaż i spersonalizowane relacje z klientami.