Aktualności
Sport
Wydarzenia na Weekend

Ostatni mecz rundy jesiennej zakończony porażką Olimpii


W sobotę (28 listopada) drużyna Olimpii Lewin Brzeski rozegrała ostatni mecz rundy jesiennej z KS Fortuna Głogówek. Mecz rozegrany na boisku Olimpii w Lewinie zakończył się porażką gospodarzy 2:3.

Już w pierwszej minucie zawodnicy z Głogówka stworzyli groźną sytuację pod bramką gospodarzy. Łukasz Wesoły oddał celny strzał w światło bramki. Udana interwencje bramkarza Tomasza Czarnika uratowała Olimpię przed utratą bramki.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Sebastian Adasik w dwudziestej trzeciej minucie, po udanym dośrodkowaniu. Ustanawiając tym samym prowadzenie Olimpii. 

Po tej akcji piłkarze Fortuny przystąpili do gry ze zdwojoną energią, próbując odrobić stratę. Stworzyli oni kilka niebezpiecznych sytuacji pod bramką gospodarzy, jednak interwencje Tomasza Czarnika, jak i stoperów Olimpii  skutecznie uniemożliwiały im wyrównanie. 

Dopiero w doliczonym czasie gry Łukasz Wesoły zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę dla Fortuny. Tym razem bramkarz Olimpii był bez szans. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się niezbyt pomyślnie dla gospodarzy. Już w pięćdziesiątej minucie meczu Adam Zalewski zdobywa drugą bramkę dla Głogówka. Od tej chwili zawodnicy Olimpii wyraźnie przyspieszyli. Do gry wkradła się niepotrzebna nerwowość. Kilka minut później Tomasz Witkowski fauluje przeciwnika na własnym polu karnym. Po raz kolejny skutecznością wykazał się Łukasz Wesoły, zdobywając kolejną bramkę z rzutu karnego.

Dopiero w sześćdziesiątej minucie meczu Maksymilian Węgłowski zdobywa drugą bramkę dla Olimpii, dając tym samym swojej drużynie szansę na wyrównanie. Jednak wynik spotkania do końca nie uległ zmianie, a inicjatywa do końca meczu leżała po stronie gości, którzy kilkakrotnie przedzierali się pod bramkę Olimpii, wykorzystując błędy obrońców. Do najbardziej niebezpiecznych sytuacji doszło w siedemdziesiątej minucie meczu, kiedy Rudziński i Zalewski trafiają w słupek i w poprzeczkę. Kilka minut później Rudziński znajduje się sam na sam z bramkarzem, pada strzał na bramkę Olimpii, jednak  Czarnik ratuje sytuację.

Ciężko. Ostatni mecz w rundzie. Zakończony przegraną – powiedział nam trener Olimpii, Marcin Raczkowski – Mecz o 6 punktów. Drużyna wygrana wychodzi ze strefy spadkowej. Przespaliśmy ten mecz. Początek był bardzo dobry – wygrywaliśmy 1:0. Niestety w pewnym momencie niepotrzebnie wkradła się nerwowość i rzut karny do szatni. Szkoda meczu, bo będziemy teraz całą zimę na miejscu spadkowym. Musimy w tym czasie pomyśleć o jakichś nowych rozwiązaniach i o wzmocnieniach.

LZS Olimpia Lewin Brzeski – KS Fortuna Głogówek 2 : 3 (1 : 1)

Bramki: 23′ Adasik (1;0), 45’+2 Wesoły (1;1, karny), 50′ Zalewski (1;2), 58′ Wesoły (1:3, karny), 60′ Węgłowski (2:3).

Olimpia: Czarnik – Moczko, Adasik, Antkowiak, Węgłowski, Żegalski, Pierzga (82′ Kucharski), Salak, Chaszczewski (70′ Taracinski), Fabiszewski, Witkowski (60′ Marcus Vinicius). 

Trener: Marcin Raczkowski.
Fortuna: Poźniak – Wesoły, Scholz, Kuczera, Rudziński (89′ Szymański), Szala, Zalewski, Levandovych, Niemczyk (58′ Hilscher), Pindral, Hajduk. Trener: Krzysztof Stolarewski.
Żółte kartki: Adasik, Żegalski, Salak, Witkowski, Vinicius de Cruz, Antkowiak – Wesoły, Levandovych.
Sędzia główny: Marek Giza. 

Reklama

123 views