Aktualności
Sport

Ostatni sparing na mały „plus”


W ostatniej grze kontrolnej przed startem rundy wiosennej nasza drużyna skromnie, choć zasłużenie pokonała IV-ligowy Skalnik Gracze 1:0. Rywale przez cały mecz nie stworzyli wiele sytuacji bramkowych, z kolei Stalowcy znów nie grzeszyli skutecznością, m.in. dwukrotnie obijając słupek bramki.

Od pierwszego gwizdka dłużej przy piłce utrzymywali się nasi zawodnicy. Już w trzeciej minucie niezłą szansę miał Kamiński, ale będąc w polu karnym uderzył tylko w środek bramki. Aktywny był Cieślik, ale trzykrotnie jego próby były niecelne. W międzyczasie chyba jedyną okazję w pierwszej połowie stworzyli sobie goście po stracie Niewieściuka, lecz na szczęście nie zdołali wykorzystać tego prezentu. W 24. minucie padło pierwsze, i jak się okazało jedyne trafienie w tym meczu. Po krótkiej wymianie podań w szesnastce odnalazł się Karol Danielik i pewnie posłał piłkę do siatki. Przed przerwą z rzutu wolnego strzelił jeszcze Gajda, ale nie zdołał trafić w światło bramki.

Na drugą połowę wyszła niemal zupełnie zmieniona jedenastka. Stalowcy wciąż dominowali nad rywalem i dłużej utrzymywali się przy piłce, choć grali nieco wolniej niż w pierwszej części gry. Próba Kuriaty z dystansu była niecelna, a strzał Makowskiego zza szesnastki odbił golkiper Skalnika. Ten sam zawodnik później miał znakomitą okazję na podwyższenie wyniku, ale z bliska trafił jedynie w słupek. Kilka minut później z dystansu przymierzył Gajda, ale on również ostemplował słupek. Goście tego dnia nie zagrozili poważnie naszej bramce, a ostatnia gra kontrolna zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem brzeskiej Stali.

Sparing nr 9 Stal Brzeg – Skalnik Gracze 1:0 (Danielik 24′) Stal – I połowa: Stitou – Maj, Sosna, Niewieściuk, Kamiński, Danielik, Łukawiecki, Gajda, Cieślik, Celuch, Dychus. II połowa: Szady – Jaros, Sosna, Kowalski, Kolanko, Borycka, Kuriata, Cieślik, Makowski, Piątek, Kulczycki. Od 69′ grali ponadto Gajda i Maj. Trener Marcin Domagała.

372 views