Aktualności

Otwarcie „Rybaczówki" w Lewinie Brzeskim


W piątek (30.07) na żwirowni w Lewinie Brzeskim została otwarta „Rybaczówka”. Ma ona pomóc Społecznej Straży Rybackiej w codziennych działaniach i pełnić przy tym funkcję zaplecza administracyjno-technicznego. Budynek został wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, prąd oraz wybieralny zbiornik.

Powstanie tego budynku to efekt współpracy samorządu i miejscowego związku wędkarskiego. Rybaczówką” będzie zarządzał PZS w Lewinie Brzeskim. Pomysłodawcy wierzą, że posłuży on wędkarzom do dalszego rozwijania ich pasji, a straży rybackiej pozwoli zadbać o zbiorniki wodne. 

Burmistrz Lewina Brzeskiego w dniu otwarcia opowiedział historię powstania budynku, od pomysłu po realizację oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania. Podkreślił przy tym ogromną rolę Radnych Rady Miejskiej, którzy podjęli uchwałę pozwalającą na przekazanie środków finansowych z budżetu gminy na rzecz przedmiotowej inwestycji.  Rybaczówka” powstała dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Gminę Lewin Brzeski w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Całkowity koszt inwestycji to kwota ponad 500 000 zł. W uroczystym otwarciu udział wzięli samorządowcy z Opolszczyzny, w tym z Gminy Lewin Brzeski, przedstawiciele PZW oraz jednostek organizacyjnych.