Aktualności
Powiat brzeski

Pensjonariusz DPS w Jędrzejowie (powiat Brzeg) z koronawirusem. Placówka czeka na kolejne wyniki badań


Jeden z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie został zakażony COVID-19. Kolejnych czterech pensjonariuszy ma objawy wskazujące na obecność koronawirusa. Placówka została zamknięta. Dziś pobrano wymazy od wszystkich podopiecznych oraz personelu. Łącznie to ponad 150 osób. Wyniki mamy poznać jutro.

– Troje pensjonariuszy w tej chwili czeka na transport i mają trafić do naszego szpitala – mówi naszemu portalowi wicestarosta Ewa Smolińska. – Wszyscy pracownicy, jak również podopieczni są już po badaniach. Wymazy pobrano dziś rano i teraz będziemy czekać na wyniki. Mają być prawdopodobnie jutro.

Jak ustalił Głos Powiatu 24 w placówce w Jędrzejowie znajduje się dziś 93 pensjonariuszy i 63 pracowników. Na razie potwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem, ale kolejne osoby mają objawy świadczące o obecności COVID-19. Dom pomocy jest w tej chwili zamknięty, a w środku znajduje się część personelu.

– Ci, co pracują w innej część DPS-u i nie mają styczności z podopiecznymi pracują normalnie. Mówię tutaj o pralni, czy kuchni. Część pracowników biurowych po pobraniu wymazu poszła do domów, natomiast pozostali ci, którzy bezpośrednio opiekują się pensjonariuszami. Na oddziale została teraz grupa osób, która będzie pracować do czasu, gdy poznamy wyniki badań – dodaje Smolińska.

Na razie nie wiadomo, czy DPS w Jędrzejowie będzie ogniskiem koronawirusa w powiecie brzeskim. Wszystko pokażą wyniki badań. W weekend będziemy też wiedzieć, ile łącznie osób trafi na kwarantannę, a ile do izolacji. Do tematu będziemy wracać.

Reklama
361 views