Aktualności
Brzeg
Sport

Pierwsze transfery w Stali Brzeg


Już blisko miesiąc trwają przygotowania piłkarzy Stali do rundy wiosennej. Kolejne sparingi dają trenerowi Arkadiuszowi Batorowi coraz lepszy obraz zespołu. Znamy również pierwsze decyzje kadrowe.

Już wcześniej wiadomo było, że brzeską drużynę opuści Damian Celuch, który postanowił kontynuować karierę w Polonii Bytom. To na razie jedyny oficjalnie ogłoszony transfer ze Stali, natomiast pewne jest, że nie ostatni. Do Foto-Higieny Gać wypożyczeni mają zostać mniej grający jesienią Marcin Budnik i Bartosz Łukawiecki. Niepewna jest jeszcze przyszłość Macieja Borycki, z którego sztab szkoleniowy najprawdopodobniej zrezygnuje. Być może w rubryce „odchodzący” pojawią się jeszcze jakieś nazwiska, jednak nie powinno to dotyczyć żadnego kluczowego zawodnika.

Klub od początku roku pracował nad wzmocnieniami i znamy już pierwsze efekty. Piłkarzem Stali został Kacper Paszkowski, 17-letni utalentowany środkowy obrońca, który od początku zimowych przygotowań zrobił duże wrażenie na trenerze Stali swoją dojrzałością i odpowiedzialnością w grze. Kacper wcześniej występował w juniorskich drużynach Stomilu Olsztyn i Śląska Wrocław, a ostatnio grał w ekipie Górnika Zabrze na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. 

Prawdziwym hitem transferowym może być przyjście 26-letniego Grzegorza Mazurka. Nowy napastnik Stali przez większość kariery reprezentował III-ligowego Piasta Żmigród, miał również epizod w II lidze, gdzie grał w Legionovii Legionowo. Na trzecim szczeblu rozgrywkowym rozegrał łącznie 158 meczów, zdobywając w nich 50 bramek. W Żmigrodzie potrafił być czołowym strzelcem swojego zespołu, dwukrotnie kończąc sezon z 13 trafieniami na koncie. Mazurek powinien być godnym następcą Damiana Celucha, który przecież przed trzema laty trafił do Stali… również z Piasta.

Wiadomo, że to dopiero początek wzmacniania żółto-niebieskiego zespołu. Mówi się o przyjściu kolejnych 5-6 zawodników, w tym dwóch z przeszłością w II lidze. Gdy dodamy do tego fakt, że przed kilkoma dniami pierwsze profesjonalne kontrakty z klubem podpisali brzescy juniorzy: Mikołaj Kudra, Maksymilian Podgórski i Aleksander Firek, to rysuje nam się obraz ciekawego zespołu, jaki możemy oglądać w Brzegu w rundzie wiosennej. 

Do pierwszego meczu o stawkę pozostaje coraz mniej czasu, bo pucharowe starcie z Polonią Nysa planowane jest na 27 lutego. Wyniki ostatnich sparingów Stali były różne, choć miało to również związek z wysoką intensywnością treningów. „Ciężkie nogi” mocno przyczyniły się do porażki z Polonią/Stalą Świdnica 1:3 (bramka Dychusa). Całkowicie inaczej wyglądało za to ostatnie starcie z Lechią Dzierżoniów, które nasi zawodnicy wygrali 5:2 (trafienia: Dychus, Danielik i zawodnicy testowani). Nieco lżejsze treningi przełożyły się na dużą świeżość i szybkość naszych piłkarzy, przez co zdecydowanie zdominowali oni lidera IV ligi dolnośląskiej. Przed Stalowcami kolejne ciężkie dni – tygodniowy obóz dochodzeniowy na własnych obiektach, treningi dwa razy dziennie oraz dwa wyjazdowe sparingi – w środę z Odrą II Opole i w sobotę z Zagłębiem II Lubin. Tak duży wysiłek ma skutkować dobrym przygotowaniem fizycznym naszych piłkarzy w rundzie wiosennej, co bezpośrednio powinno przełożyć się na jak najlepsze wyniki.

Reklama
130 views