Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Pies na dachu


Jak się znalazł na dachu – trudno powiedzieć. W każdym razie znalazł się tam i coś z tym faktem trzeba było zrobić.

W Poniedziałek Wielkanocny ok. godz. 12.30 zaniepokojeni mieszkańcy ul. Grobli zawiadomili straż pożarną o tym, że na dachu budynku dawnych zakładów PZZ Brzeg znajduje się pies.

Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Brzeg. Wysłano również patrol policji. W rzęsiście padającym deszczu wspólnie próbowali ściągnąć przestraszone zwierzę. Próby jednak nie powiodły się. Stwierdzono, że potrzebny jest sprzęt specjalistyczny. Przyjechał na miejsce drugi zastęp strażaków – z odpowiednią drabiną. Dopiero wtedy udało się pomóc zwierzakowi.

Kiedy pies został ściągnięty, policjantki zaprowadziły go pod główną bramę zakładu, za którą znajdował się ogrodzony kojec. Z uwagi na fakt, iż brama była zamknięta jeden ze strażaków przeskoczył przez płot i zamknął zwierzę. Tak oto cała akcja szczęśliwie dobiegła końca.

Całej akcji przyglądał się nasz dziennikarz, który był pod wrażeniem sprawnie przeprowadzonej akcji oraz profesjonalnego podejścia Policjantów oraz Strażaków do zwierzęcia. Jedna z policjantek uczestniczących w akcji na co dzień jest przewodnikiem psa, co bardzo pomogło w interwencji.

Zastanawiający jest brak kontaktu telefonicznego z Agencją Ochrony obiektu, a także właścicielem zakładu.

1446 views