Aktualności

Pies odebrany księdzu z Gnojnej czeka na nowy dom


Niedawno informowaliśmy o dramacie zwierząt na plebanii w Gnojnej pod Grodkowem. Dzięki interwencji aktywistów oraz odpowiednich służb udało się uratować dwa psy – Sabę i Cezara. Zwierzęta trafiły do TOZ w Opolu, gdzie poddano je niezbędnym zabiegom weterynaryjnym oraz otoczono opieką i miłością. Dzięki temu szybko wróciły do zdrowia. Saba wciąż czeka jednak na nowy dom.

Zdjęcie: TOZ Opole

Chociaż trudno w to uwierzyć, Saba wciąż nie skradła nikomu serca i pozostaje psem bezdomnym.

- W hoteliku, gdzie obecnie przebywa, odżyła i wypiękniała. Widzimy naprawdę ogromną zmianę w jej zachowaniu. Po zapoznaniu otwiera się na ludzi, zaczęła też dostrzegać, że człowiek może być przyjacielem i całe swoje serce oddaje każdemu, kto tylko zechce poświęcić jej chociaż chwilę uwagi. Odezwały się w niej również prawdziwe instynkty i bardzo aktywnie spełnia się w pilnowaniu hotelikowego wybiegu. Jest czujna i aktywna, gdy przychodzi zmrok. Swojego terenu i rodziny będzie pilnować z ogromnym zaangażowaniem – napisali na Facebooku członkowie TOZ w Opolu.

Saba ma około 6 lat, jest wysterylizowana, przeszła zabieg usunięcia nadziąślaków. Jest zdrowa, zaszczepiona, odrobaczona i gotowa do adopcji.

Saba czeka na nowy dom i właścicieli, którzy ją pokochają. Wystarczy zadzwonić pod numer 690 005 389‬.