Aktualności

Piknik militarny z udziałem brzeskich policjantów


I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Opolu insp. Adam Tychowicz wraz I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu podinsp. Mateuszem Lecko wzięli udział w pikniku militarnym zorganizowanym w Brzegu z okazji Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Oprócz żołnierzy, strażaków i funkcjonariuszy więziennictwa, atrakcję zapewnili policjanci z Brzegu i Opola. Przy ich stoisku na uczestników czekały radiowozy, motocykl, pokaz policyjnej broni i Policuś, z którym najmłodsi chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

15 sierpnia 2021 r. w Brzegu był dniem pełnym atrakcji, zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Piknik został zorganizowany z inicjatywy Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Brzeg był jednym z 30 miast w Polsce, które tego roku miały okazję tak uroczyście obchodzić Święto Wojska Polskiego.

Tego dnia Plac Zamkowy i dziedziniec Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odwiedziło kilka tysięcy osób. Żołnierze, strażacy, funkcjonariusze więziennictwa, a także policjanci przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników.

Na zamkowym dziedzińcu odbyły się główne uroczystości. Po złożeniu meldunku i wciągnięciu flagi państwowej na maszt nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu. Następnie odbył się koncert orkiestry wojskowej z Wrocławia, a ponadto młodzież prezentowała układy artystyczne i taneczne. Sporą atrakcją był niski przelot dwóch wojskowych samolotów transportowych C-295 CASA.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko policyjne. Każdy mógł wsiąść do radiowozu i na motocykl, a także sprawdzić jak działają kajdanki czy dowiedzieć się więcej o liniach papilarnych. Najmłodsi chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcie z Policusiem i pytali o codzienną służbę. Młodzież miała okazję zapoznać się z procedurą rekrutacji do służby w Policji, a także dowiedzieć się jak wygląda kurs podstawowy. Dla zainteresowanych kierowców przygotowane zostały materiały dotyczące zmian w przepisach drogowych, a dla rodziców materiały dotyczące właściwych wzorców, budowania odpowiedzialności w dzieciach, szacunku, empatii, a także asertywności.

To był dzień pełen wrażeń dla każdego, kto odwiedził Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. Pokazy pojazdów wojskowych, umiejętności strażackich i sprzętu policyjnego przyciągnęły wielu gości, a dzięki temu mogliśmy wspólnie obchodzić Święto Wojska Polskiego.