Aktualności
Sport

Piłka ręczna: Orlik przegrywa derby na własnym terenie


W niedzielę (12 grudnia) miały miejsce derby, w których SKS Orlik Brzeg podejmował w hali przy ul. Oławskiej drużynę LKS OSiR Komprachcice. Było to bardzo dynamiczne i wyrównane spotkanie, z którego zwycięsko wyszła drużyna gości.

Z pewnością ten mecz był jednym z trudniejszych w pierwszej rundzie ligowych potyczek. Komprachcice to drużyna, która swoim rywalom zawsze ustawia wysoko poprzeczkę. Zawodnicy z Brzegu wychodzili na boisko z planem powalczenia o punkty, pozwalające na utrzymanie trzeciej pozycji w ligowej tabeli. 

Przez całe spotkanie toczyła się bardzo wyrównana walka, niemalże bramka za bramkę. Dopiero w drugiej połowie LKS OSiR Komprachcice odskoczył naszej drużynie na kilka punktów i niestety brzeskim szczypiornistom nie udało się dogonić przeciwnika.

Ostatecznie mecz derbowy SKS Orlik Brzeg kontra LKS OSiR Komprachcice zakończył się wynikiem 32:37, a piłkarze ręczni z Brzegu kończą pierwszą kolejkę rozgrywek na piątym miejscu w tabeli.

W meczu szczególnie wyróżnił się Krzysztof Kania, bramkarz SKS Orlik Brzeg. Nie ma co ukrywać, że jego skuteczna gra wielokrotnie uchroniła zespół z naszego miasta przed utratą bramek. Nasz goalkeeper otrzymał statuetkę MVP oraz zestaw prezentów pod patronatem Urzędu Miasta w Brzegu i współfinansowanych przez agencję reklamową GABA.