Brzeg

Piłkarze Stali Brzeg bardzo blisko niespodzianki

Niewiele zabrakło piłkarzom brzeskiej Stali, by wywieźli punkty z terenu wicelidera. Koniec końców to zawodnicy Polonii Bytom wygrali jednak 1:0. Było to ostatnie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej, którą żółto-niebiescy zakończyli na 9. miejscu w tabeli z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową.

Pierwsza połowa była naprawdę wyrównana, ale rozpoczęła się fatalnie dla brzeżan. Długie zagranie za linię naszej obrony wykorzystał Krzemień, który pokonał Amina Stitou. Była dopiero 4. minuta meczu, a Stalowcy już musieli gonić wynik. Obie strony przed przerwą nie forsowały tempa i w zasadzie groźnych okazji już sobie nie stworzyły, nie licząc nieśmiałych prób głównie po stałych fragmentach gry.

Znacznie ciekawiej było po przerwie, głównie za sprawą odważnej gry brzeżan. Ci stwarzali sobie mnóstwo sytuacji, ale zabrakło im po prostu szczęścia. W słupek trafił Jakub Banach, znakomicie strzał Ogrodowskiego obronił bramkarz gospodarzy, a próby Dychusa i Kowalskiego dosłownie o centymetry minęły bramkę miejscowych. Polonia również miała swoje szanse, a wyróżnić należy świetną interwencję Stitou po strzale z kilku metrów oraz słupek po rzucie rożnym.

Szkoda straconych punktów, bo gdybyśmy mieli lepiej nastawione celowniki, to mogliśmy ten mecz co najmniej zremisować. Po przerwie to rywal drżał o wynik tak naprawdę do 95. minuty. Cieszy mnie mimo wszystko jedna rzecz: w takim meczu z wiceliderem pokazaliśmy, że w tej drużynie drzemie potencjał. Przy odpowiednio przepracowanej zimie i kilku wzmocnieniach możemy na wiosnę zadomowić się w czubie tabeli. Myślę, że stać nas na to – powiedział po końcowym gwizdku tymczasowy trener Stali Marek Szymocha.

Z opuszczonymi głowami opuszczali stadion Szombierek piłkarze żółto-niebieskich. Swoją ambicją i dobrą grą zasłużyli na punkty, a zostali z niczym. To jednak nie koniec grania w tym roku – w środę o godzinie 13:00 brzeżanie zmierzą się z MKS-em Kluczbork w meczu 1/16 finału Pucharu Polski.